Damiana

Když se o dnešní době říká, že je nejistá, která byla ta jistá?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží jak pro koho a z jakého hlediska. Z hlediska globálního žádná, ale z hlediska osobního, jak říkám, jak pro koho.
Na toto téma najdu tolik úhlů pohledu a žádný nebude stejný.

Další odpovědi
panxnotdead

Já si myslím, že žádná.

Jikra

Já už jsem dost starej ale nepamatuju dobu která by byla jistá a nevěřím do budoucna že bude doba jistější. Tak že jak říka klasik: stále kvoká, stále kvoká.

kapka

Dobrá otázka…
Tady v té otázce http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mi-fotak-olypmus-od-jiste-doby-strasne-zere-baterky
se píše „od jisté doby“, takže to by mohla být určitá stopa. Podle mých výpočtů musela ta jistá doba být někdy před 4,5 roky. 😁

redy

já myslím že nic jistýho neexistuje

radce

Je to relativní…
Bude hůř, líp už bylo…

briketka10

taky už mi bylo líp to si piš !
každý den je pro mě nejistý..

venkovan

Každá doba je jistá v tom, že je nejistá.
Tak co řešit.

Orange

Žádná. Je to stále stejné a poslední dobou se situace oproti minulosti zlepšuje… Jen masy mají vymyté mozky televizí.

anonym

pro orange
Jistotu jsme měli za socialismu.V ny­nější době nevidím žádné zlepšení.Ve firmě nás, 60 lidí ve věku od 50–60 let, propustili.Tohle by se za komunistů nestalo, aby propustili ve fabrice lidi před důchodem.Takže pro nás je nyní doba nejistá, neboť nevíme z čeho budeme žít.V těchto letech nás žádná firma nezaměstná (jsme pro ně starý) a důchod nám nedají, protože na něj ještě nemáme nárok.

Damiana

lahny: Naprostý souhlas (bohužel:-(

manon

Jistotu člověk cítí jen v době dětství – občas. Takže pocit, že je něco jistého pramení asi spíš z naivity a neznalosti :) Ale je to hezký pocit :)

Damiana

Mám za to, že v dětství se jistotou člověk ani nezabývá – nezná pocit nejistoty. To pak jen brečí, protože je „něco špatně“. Spíš, když se na to díváš s věkovým odstupem, tak toto vidíš. Je to tedy ta zmiňovaná dětská naivita, ale tehdy to byl smutek z naprosto nepochopitelné situace. Určitě ne nejistota jako taková. Ale souhlasím s tvým názorem.