MrZebra

Proč když se někdo připojí na naši wifi, můj internet je velmi pomalý?

Když k nám o víkendu přijede mámin přítel se svým notebookem, připojí se na wifinu. Můj internet v tu dobu neuvěřitelně zpomalí či nefunguje vůbec, zatím co jeho internet jede naprosto v pořádku a rychle. Je zde nějaký vysvětlení? Dá se nějak nastavit aby internet fungoval fifty-fifty?

Nejlepší odpověď
Mapel

Záleží na vzdálenosti obou počítačů. Ten bližší si stáhne více informací.
Doplňuji:
jaára
pokud by kvalita signálu nezáležela na síle a vzdálenosti, tak proč se staví převaděče a retranslátory? Příliš silný signál může přebudit vstupy a to také není dobré.

Další odpovědi
anonym

Zeptej se ho, jestli se u vás hodně nudí, když si s sebou pořád tahá ntb, jestli je mamka tak hrozně nudná, že on musí čučet na internet i když je na návštěvě 🙂 Nebo radši ne, radši si s nim vyměň ntb, aspoň o víkendu 🙂

jáára

jo, WiFi je věda. já už do toho pronikám 5let a pořád je se co učit.
rada je jednoduchá. na routeru nastav linkovou rychlost WiFi 5,5mbps a ty se připoj kabelem.

Mapel:
jo a nezáleží ani na vzdálenosti ani na síle signálu, ale na jeho kvalitě. můžeš mít 5 paliček nekvalitního signálu a pakety se stratí… je to obousměrná komunikace.

mosoj

Je to o konektivitě routeru a hlavně jeho nastavení.
http://it.ces­tuji.info/nefun­kcni_internet­.php
Doplňuji:
Nastavit správně router je docela umění a člověk již něco musí umět a znát.
K agregaci dochází na každé wifi, ale při správném nastavení routeru by dva či tří účastnící neměli nic poznat.

Dochy

Záleží ajké mánastavení a jaké používá programy. Předpokládám, že i když jste na WiFi, připojeni jste nějakým pomalým úrpstředkem (AžDSL?) – bylo by vhodné uvést. Pravděpodobně toto připojení vás limituje a on z nějakého důvodu využívá větší část kapacity.
Může to být problematickým/chyb­ným nastavením, ale také tím, že používá prohlížeč, který je ochoten data stahovat ve více vláknech než ten tvůj.

kubas216

Čím víc PC tím za pořebí rychlejší internet. Prostě žere data. Když máš třeba stahování rychlostí 1MB/s a připojí se někdo a jde na youtube tak žere třeba 200KB a tobě to zpomalí jen na 800KB/s a bližší pc u modemu žere víc