Rokio

Když se někdo nechce zašpinit, je to vždy nevýhoda?

O lidech, kteří se nechtějí zašpinit, se říká, že nechtějí fyzicky pracovat. Co když ale někdo chce pracovat manuálně tak, že si dá pozor, aby se neumazal, nebo se alespoň snaží minimalizovat ušpinění, které utrží z fyzické práce?

Je to tedy vždy něco špatného? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

U fyzické práce se vždy zašpiníš.Neznám práci ( teda vyjma mytí nádobí v hospodách) kde bych se neušpinil.U některé práce je to víc u jiné méně, ale ruce si musíš mýt po každé fyzické práci.
A pokud se někdo nechce umazat? Tak to potom tu práci nedělá pořádně.Je jako slečinka, která drží hadr jen mezi dvěma prstama.
A takového člověka bych nikdy nechtěl jako pomocníka při čemkoliv.

Další odpovědi
Drap

Zašpinění nemá nic společného s fyzickou prací. Každý ať se špiní jak chce , nebo nechce. Netuším, kde by měla být nějaká výhoda, či nevýhoda

Šidlo

ušpiníte sa aj od kávy v kancelárskej kuchynke 🙂

niekto hovorí o ušpinení sa ako o metafore na nemorálnu/nelegálnu prácu......teda na slovensku je to časté......

je super, že niekto manuálne pracujúci je čistotný, len bude mať problémy v kolektíve…hygiena je v bývalom č-s sprosté slovo

tforro

Výhoda to být nemusí. Já se třeba dnes rád svou prací zašpinil. Kdybych uvedl, kolik jsem si svou poctivou prací vydělal jen za dopoledne, tak by spousta lidí v kancelářích pracující byla asi dost naštvaná…

anonym

pro Šidlo
Sprosté slovo to nikdy nebylo, akorát lidi nebyli tak zhýčkaní jako nyní.Už tenkrát věděli, že čím víc se myješ, tím víc smýváš ochrannou slupku ze své kůže a tím kůži oslabuješ a pomáháš mikrobům aby se ti dostali do těla.
Představ si, že jsme chodili na brigádu jezeďákům na brambory a když přivezli svačinu, tak se nebylo kde omýt.Tak se zkrátka ruce otřely o kalhoty a jedlo se.
Zrovna tak naše malé děti všechno dávaly do pusy, čili jedly písek, hlínu, a my, co jsme měli zvířectvo, tak se patlaly i ve zvířecích hovínkách A NIKDY JIM NIC NEBYLO a vyrostly z nich zdraví dospělí lidé.
V dnešní době, kdy je daleko více chemie, tak lidi jsou více na všechno alergictší a tudíž i více nemocní.
Čili pamatuj, čím více se myješ, tím jsi více nemocný.

zjentek

SOUHLAS!

briketka10

Já jedla taky písek z pískoviště i psí hovínka :)
Nemám nikdy chřipajznu, angínu nic.

lahny

Máš pravdu to bylo naše dětství