Když se napracuje směna prečasu nahradou za den vybraného neplacéneho volna, tak se nepřijde o prémie na výplatě?

Z toho co vim, tak pry se kdyz se vezme neplacene volno, tak vas oskubaji na premiich potom na vyplate. Ale co kdyz si to tedy napracuju prescasem? Nelze se nejak domluvit, aby to bylo jako nahradou? Dovolenou si vzit ted nemuzu, pac jsem ji mel nedavno, ale hodil by se mi brzy den volna klidne i neplaceneho pro osobni zalezitosti, jen me prijde skoda kvuli tomu prijit o premie.
1)Jak to funguje treba u vas?
2)Cuka se sef,mistr kdyz chcete neplacene volno?
3)Kolik neplaceneho volna se vubec muze vybrat za mesic a kolik je to narok? Je to nejak stanoveno kolik to je dni? Jen by me to zajimalo. :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jasně, že přijdeš o prémie – přece bys neočekával, že dostaneš prémie , když nepracuješ???
A ano – pokud si vezmeš náhradní volno (předem nebo dodatečně ´hodiny´ nadpracuješ) – můžeš i dostat prémie – ale záleží na tom, zda ti to zaměstnavatel umožní (a zda je vůbec ´jak´).

  1. nijak
  2. jak kdy, jak kde – podle potřeby zaměstnavatele
  3. není na to nárok, takže dle domluvy