Když se máme tak dobře, jak je možné, že firmy nevyplácí výplaty?

Poslouchám zprávy a slyším, že dneska 27 let po revoluci !!!! firma GSUS nevyplácí již 4 měsíce!!! lidem výplaty.Jak je toto možné, když se přece v této republice máme tak dobře?
Toto se za 40 let vlády komunistů nikdy!! nestalo, aby dělníci za svou práci nedostali zaplaceno.A pak mně budou všichni (hlavně dudu) osočovat když napíšu ZLATÍ KOMUNISTI.Tam jsme měli JISTOTU, že za svou práci VŽDY dostanu zaplaceneo.

Nejlepší odpověď
fcoop

Fakt je,že bolševik vlastně vymyslel a praktikoval něco jako perpetuum mobile.

Každý je zaměstnán.
Přestože je každý zaměstnán, nikdo nepracuje.
Přestože nikdo nepracuje, plní se plán na 103,4%
Přestože se plán plní na 103,4%, nikde není nic k dostání.
Přestože nikde není nic k dostání, každý má všechno.
Přestože každý má všechno, všichni kradou.
Přestože všichni kradou, nikde a nikomu nic nechybí.
Přestože nikde a nikomu nic nechybí, všichni furt něco shání.

A tvrzení,že Japonce nedoženeme,ani kdyby nám utíkali naproti.........to vymyslela nějaká chorá hlava.
Čest!

Další odpovědi
anonym

… a už slyším: a kolik si za to koupil? Lahny, sytý hladovému nevěří!

Já se divím těm, kteří přežili krutovládu komunistů a dokonce v dobré kondici!

Je mi dost smutno z toho, že lidé jako Kepler to zjednodušují na fronty na banány, mandarinky a toaletní papír (zapomněl jsi ještě na hygienické vložky :o) ). Tehdy se stála fronta na mandarinky , dnes pro změnu na úřadu práce. Co si myslíte, že je lepší ?
Bez mandarinek se obejdu, ale bez práce a příjmu ? Asi těžko.
Taky nemůžete srovnávat životní úroveň tehdy a dnes ( počítače, technické vymoženosti a některé služby), protože za dvacet pět let se toho hodně změnilo a změnilo by se určitě i kdyby hadrová revoluce nebyla….
Prostě se žilo a utrácelo jen to, na co bylo a co se mohlo reálně splatit. Dnes se máme relativně daleko lépe. Máme hmotné statky , které k životu ani mnohdy nepotřebujeme ,máme svobodu projevu a pohybu.
Ale má to jeden háček, je to na dluh ! Domy na hypotéku, auta na leasing,
dovolená na splátky… čím dál větší množství lidí takto žije. A když nedej bože přijdu o práci….tak se mi zhroutí celý život. A to už ani nemluvím o stresu, který je všudepřítomný. Tak nevím, někdy si říkám, že je mi líto dalších generací a vůbec jim nezávidím jejich budoucnost. Jsem rád, že jsem si mohl část svého života tak nějak proplout jen s problémy kde sehnat mandarinky nebo koupit toaletní papír :o))

Kepler

Za to nemůže systém, ale blbé firmy. To je věc přirozeného výběru. Kdysi se platilo za všechno, i za zlodějinu ve firmách, hlavně nesměl nikdo zůstat bez práce. Proto jsme měli tak nízké platy, za které se dalo koupit tak málo a prcinku jsme si vytírali Rudým Právem, protože takový luxus jako hajzlpapír co měli i Poláci, to u nás nebylo dosažitelné.

Doplněno: skalní komáři typu lahny a barbakan budou pořád mlít to svoje a omlouvat se za nedostatek základních životních potřeb v té šťastné komáří době. Jsou poněkud postižení. Ve skutečnosti by si nikdo nepřál být zpátky v komunismu, jako neživotaschopného státního zřízení. Snad jenom nemakačenkové zvyklí na podporu státu.

orwell

No, protože prostituční věda zvaná ekonomie má svoje zvláštní zákony. Jsme zde již dost dlouho na to, abychom si všimli, že když se daří lidem, nedaří se ekonomii a naopak. Když říkám lidem, myslím normálním obyčejným človíčkům, protože jsou i LIDI, kterým se daří dobře vždycky, ba i za války.

xxx3

hmmm, je pěkné dostat zaplaceno a pak mít problém sehnat třeba nábytek do ložnice bez podmazání vedoucího prodejny nábytku. I to se za „zlatých komunistů“ dělo. Ti „zlatí komunisti“ také provedli v roce 1953 slavnou měnovou reformu, kterou připravili o úspory víc než jen hrstku lidí. Tohleto srovnávání je postavené víc na dojmech než na realitě.

dubraro

Je to jen statistický trik.

anonym

to je třeba jedna z věcí, proč si někdo myslí, že podnikatel je zloděj. v tomhle případě je. zadržuje výplaty, peníze může zhodnotit, sám si odjel na dovolenou atd. tohle má řešit stát. lidi vyplatit, majitele firmy znemožnit. jinak se máme docela dobře, když lidé nemusejí a nechtějí pracovat. sehnat tady u nás brigádníka nebo zaměstnance za stovku na hodinu, je nemožné. pak jsou tedy platy daleko vyšší

ursus

Tohle je ošklivá zlodějina srovnatelná s tím, když nedáte najíst vlastnímu dítěti nebo psovi. Takoví podnikatelé patří do na šibenici.

Dochy

„Toto se za 40 let vlády komunistů nikdy!! nestalo, aby dělníci za svou práci nedostali zaplaceno“
To se v ČR (ČSSR) snad vážně nestalo. Za to se stala třeba měnová reforma, kdy úspory byli „zreformovány“ v poměru 5:1 až 50:1 a to podle výše úspor a vašeho postavení v KSČ. Čachry s úkolovou mzdou (pokud by podle úkolu nějakému snaživci vyšly slušné prémie) byli známé i za komunistů.

anonym

Barbakane, dal bych další palec a víc to nejde.
Oni tihle lidi NEPOCHOPÍ co je v životě přednější, jestli barevná televize nebo laciné potraviny, jestli nejnovější auto nebo doktor, léky, pohotovost, zdarma.
A hlavně dostatek práce ( blízko bydliště) a za práci dostat zaplaceno.
K čemu mně je dobré když mohu nadávat na strany a vlády a při tom nemít práci (co si za to nadávání a svobodu koupím??).
To raději budu držet hubu a krok, ale KAŽDÝ MĚSÍC BUDU MÍT VÝPLATU a koupím si za ni něco (možná v omezené míře, ale VŽDYCKY SE VŠECHNO SEHNALO).
Ať mně někdo ukáže kolik bylo za komunistů bezdomovců a kolik lidí nemělo z výplaty na to aby něco NEMOHLI zaplatit jako dnes.

anonym

pro Kepler
Jestli ty jsi měl málo, já sice taky, ale dokázal jsem při třech dětech ušetřit na Š120.Dneska jsme s manželkou sami a na Fabii neušetřím.
Za 4 roky šetření se NEZVEDLY CENY základních potravin, vody, elektřiny.Doktor, pohotovost a léky zadarmo, marodění placeno již od prvního dne nemoci.
Ukaž mně kdy se za 4 roky tohoto zasr..nýho režimu tyto ceny NEZMĚLY.Jestliže jsem něco v tomto režimu pořídil ušetřit, tak jsem to ihned druhým (třetím) rokem musel sebrat protože jsem byl nezaměstnaný a úspory se rozplynuly v domácnosti.
Právě proto, že se nechalo v minulém režimu něco nahradit něčím ( přesně jak píšeš o Rudém právu), tak ale v dnešní době PRÁCI a výplatu za ni NIČÍM!!! NENAHRADÍŠ A TO JE TEN ROZDÍL MEZI NÁMI.
Já jsem se spokojil s Rudým právem ALE MĚL JSEM PRÁCI, dneska musím použít také noviny, protože na ten papír NEMÁM!!! (teda neměl jsem)A TÍM PÁDEM NEMÁM ANI NA CHLEBA, VODU ANI DOKTORA, protože jsem neměl práci a tudíž i na všechnu tu vymoženost, která ti tolik chyběla v dobách socialismu.

Kepler

No jo, já jsem tehdy taky neměl na víc než Š 120, ale později jsem ušetřil na aspoň malého sporťáka. Životní náklady a inflace se už několik let nezvedají. Za poslední 4 roky od dob krize se změnila k lepšímu minimální mzda a další věci v sociální oblasti. Jestli nemáš ani na chleba a vodu, pak jsi neschopný a jsi příživník v pravém slova smyslu. Kdysi trestný čin, nyní bezdomáč.

anonym

Napsal jsem to v přeneseném slova smyslu.Sice na to všechno mám, ale musím ještě více šetřit než za komunistů na auto.
Za komunistů jsem nevěděl co je hlad (mimo hladu mezi jídly).Dneska mě musí 10dkg salámu stačit na tři dny, dříve jsem se mohl koupat každý den, dneska jednou za týden a musí stačit 2 kbelíky vody (muselo mně to stačit v době nezaměstnanosti což za komunistů jsem takhle šetřit nemusel).
Jak říkám, dnes na auto neušetřím a MUSÍM šetřit více než když jsem šetřil na to auto (a to nás bylo 5, dneska jsme jenom 2).

anonym

Lahny, no tak. Vy na vesnici nemáte obecní studnu či rybník a co ten potok, který ti teče kolem plotu?