Když se klíště přisaje tak už se neodsje? Nebo se může zase „vyšroubovat“ a jít o dům dál?

Pokud má někdo klíště, tak to samé nemůže napadnout třeba jeho partnera tak že by se „vyšroubovalo“ a přeskočilo třeba na mě?
Nebo jak to je?

Nejlepší odpověď
www

Předně se nijak nešroubuje, nemá totiž žádný závit, ale zpětné háčky na onom ústrojí. 😉
Většinou dokončí sání, uvolní se, odpadne a pokračuje jeho vývin (v závislosti na stadiu).
Pokud ho ale hostitel ihned po přisátí odstraní, najde si nového hostitele. Samozřejmě ne skokem. Skákací nohy postrádá 😉.

Zdroj: Odborná literatura

Další odpovědi
mosoj

Klíště je nenažrané, asi to pochytilo od lidí. Když má to štěstí a nerušeně pije, zvětší se jeho objem až do velikosti velké třeňové pecky ( prostě je to krasavec).
Pak se v pohodě pustí ( mezi tím tě ovšem v klidu nakazí kdejakou nemocí) a lehne ani se nehne. Jedině že by se kutálelo. Až to zase pěkně stráví najde si další oběť.

jendahun

Letos se mi stala zajímavá věc.Asi před měsícem jsem našel na zadní straně…někde mezi hlavohrudí a zadečkem,přisáté klíště.Manželka mi ho chtěla vytáhnout a ono samo odpadlo.Bylo vysušené a asi uhynulé.Denně se sprchuji a stejně drželo,ale asi umřelo na otravu nikotinem,nebo vlivem vitamínu B který beru,prostě samo zdechlo a už skoro odpadlo.Takže to asi jde,že samo uteče.

M.

Asi dá.
Doplňuji:
Napsala jsem kravinu: Ano, asi se může „odšroubovat“.