Když se klíště přisaje tak už se neodsje? Nebo se může zase "vyšroubovat" a jít o dům dál?

Pokud má někdo klíště, tak to samé nemůže napadnout třeba jeho partnera tak že by se "vyšroubovalo" a přeskočilo třeba na mě?
Nebo jak to je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Předně se nijak nešroubuje, nemá totiž žádný závit, ale zpětné háčky na onom ústrojí. ;-)
Většinou dokončí sání, uvolní se, odpadne a pokračuje jeho vývin (v závislosti na stadiu).
Pokud ho ale hostitel ihned po přisátí odstraní, najde si nového hostitele. Samozřejmě ne skokem. Skákací nohy postrádá ;-).

Zdroj: Odborná literatura

Další odpovědi:

Zlatý

Klíště je nenažrané, asi to pochytilo od lidí. Když má to štěstí a nerušeně pije, zvětší se jeho objem až do velikosti velké třeňové pecky ( prostě je to krasavec).
Pak se v pohodě pustí ( mezi tím tě ovšem v klidu nakazí kdejakou nemocí) a lehne ani se nehne. Jedině že by se kutálelo. Až to zase pěkně stráví najde si další oběť.

Bronzový

Letos se mi stala zajímavá věc.Asi před měsícem jsem našel na zadní straně...někde mezi hlavohrudí a zadečkem,přisáté klíště.Manželka mi ho chtěla vytáhnout a ono samo odpadlo.Bylo vysušené a asi uhynulé.Denně se sprchuji a stejně drželo,ale asi umřelo na otravu nikotinem,nebo vlivem vitamínu B který beru,prostě samo zdechlo a už skoro odpadlo.Takže to asi jde,že samo uteče.

Bronzový

Asi dá.
Doplňuji:
Napsala jsem kravinu: Ano, asi se může "odšroubovat".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.