Chytrolín

Když se had kousne do jazyka,umře?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne, je proti svému jedu imunní.

Další odpovědi
hanulka11

kdybys Miroslavovist nevěřil tady to máš

Tak to neni vubec trivialni otazka. Zivocichove maji na rozdil od rostlin omezene biosynteticke schopnosti, takze jejich jed je na bazi smesi proteinu, aminokyselin a jejich derivatu (na rozdil od rostlin, ktere pouzivaji daleko sirsi spektrum latek, napr. alkaloidy atd.). Jejich jed se proto v travicim traktu rozklada, a pozirani ustknute koristi neni argument pro autoimunitu. Navic, jejich jed je smesi az stovek latek, takze takova „imunita“ neni biologicky jednoducha zalezitost. Je ale pravda, ze jed je casto specializovany na danou skupinu organismu, kterou had nejcasteji lovi, a jista odolnost proti vlastnimu jedu exsituje. Presto by i vlastni ustknuti znamenalo pro jejich organismus velkou zatez (proto napr. pri ritualizovanych soubojich se samci nekousou

Zdroj: http://www.spo­vednica.sk/de­tail.php?statu­sik=282423&ka­teg=1&nove=0&or­derbyide

Děda Louda

Pokud je to škrtič, tak ne.

dagry

Pomóóóc, už je tady zas !!!