Michal Kole

Když se dnes platí platebními kartami, lze vůbec uplatňovat obálkovou metodu týdenního rodinného rozpočtu ?

obálkovou metodou rodinného rozpočtu myslím, to že se dá hotovost manželů a dětí, důchodů prarodičů dohromady

Z částky se odečte nájem a nutné důležité platby jako pojištění, splátky, popř. nějaká „rezerva“ stranou do prasátka, …

a co zbyde se vydělí 5×, 6× (podle počtu týdnů do dalšího výplatního měsíce) což je množství peněz, které lze utratit za týden.

Když se platí kreditními a debetními platebními kartami jak lze tuto metodu aplikovat na moderní způsob

Odpovědi
anonym

Nastavení limitu výběru. Nastavit jakou maximální částku lze vybrat, jistě, lze opakovaně, pak to chce být vůči sobě zásadový a tvrdý.