Ganymede

Kdyz se divam skrz okno, vidim „dvakrat“ – jak to funguje?

Kdyz je okno umazane vidim jednim pohledem sklo a pak dam oci jinak a vidim jen to, co je za nim. Jak to oci delaji a co se pri tomto deje?? Moc me to zajima do oci si pri tom nevidim :(

Nejlepší odpověď
gecco

Říká se tomu akomodace – schopnost oka zaostřit na různé vzdálenosti…
😉
Jednak při ní dochází ke změně optické mohutnosti oční čočky a také ke změně směru optické osy oka (kam se oko dívá) – průsečík optických os obou oči je na předmětu, na nějž zaostřuješ…
😉