sesednizkola

Kdyz se budu kazdy den opijet alkoholem, za jak dlouho prijdou zdravotni problemy?

Tak zhruba priblizne) jineez nez vylozene fyzickeho zdravi tykajici se zde nereste.

Nejlepší odpověď
briketka10

Neboj velmi brzo ☹

Keplere a Ty víš kolik mu je roků, anebo, jestli pije co.

Další odpovědi
VeRe1983

Těžko říct. Záleží jaké máš vrozené předpoklady, jakou vyvíjíš fyzickou aktivitu, jak se stravuješ, jakou máš fyzickou schránku, metabolismus. Taky záleží na stupni opilosti. Navíc nelze úplně jasně napsat, že některé zdravotní problémy jsou prokazatelně následkem požívání alkoholických nápojů. Možná se objeví souběžně a objevily by se i kdybys nepil. Tělo je nevyzpytatelné.

Kepler

Nemusí to být velmi brzo, naopak se to může táhnout i dlouhá léta. Teenegři propadnou do 4. stádia (absoulutní závislosti) třeba i za dva roky. Starší začátečníci se k tomu propracovávají třeba i 20 let. Fyzických a patologických projevů je celá řada, to by bylo na celou knihu.

zjentek

Někdy se o žádných nedozvíš až do smrti.

lexx

až jednou dojdou prašule, možná dřív…

mosoj

No něco přijde, nejspíš insolvence.

briketka10

Já myslím, že tou Okenou to začíná v pubertě a lihovinou končí 😁

Kepler

Briketko, nevím kolik je mu roků, proto jsem psal obecně. A vznik alkoholové závislosti nezávisí na formě alkoholu. Začíná to pivem, nebo vínem a končí lihovinami, či okenou.