Džanička

Když půjčím peníze na směnku, jaké si mám nechat předložit doklady, např. sipo, prac.smlouvu, výplatní pásky apod.

Nejlepší odpověď
lexx

Nepůjčovat, příjdeš o ně. Směnka je bezcenný kus papíru za který nepořídíš ani suchý rohlík. Vlastní zkušenost. Soudní vymahání nepřeji nikomu, výsledek značně nejistý a v nedohlenu. Už lépe poslat na dlužníka komando ostrých hochů z Ukrajiny, Albanie.

Další odpovědi
Syd

Nač to? Jako jestli bude mít možnost vám to splatit? To přece neni váš, ale jeho problém. Chtěla bych vidět akorát doklad totožnosti a jestliže tam neni napsáno že by dotyčný byl nezletilý nebo zbavený právní způsobilosti, stačí když dotyčnému při sepisování řeknete, že jestliže vám to nesplatí, zažalujete ho. (Nejlépe před svědkem – to kdyby ho napadlo se potom hájit, že nevěděl že na něj může hned přijít exekutor, ovšem to jenom tak pro vaše dobré svědomí že nejste nelida, neznalost zákona neomlouvá) A jestliže má směnka ty podstatné náležitosti, pak je to všechno naprosto košer.