Foks

Když propadnu v oboru kde stipendium není udělováno, a přestoupím na obor se stipendiem, mám na něj nárok?

Přestup na obor Strojírenství z Technického lycea na stejné škole. Škola Střední průmyslová.
Doplňuji:
stipendium-motivační

Nejlepší odpověď
annas

Fundovanou odpověď dostanete jen na střední škole. Zde vám mohu uvést jen znění vyhlášky atd.

"Stipendium jako finanční podpora při studiu se poskytuje zejména na vysokých školách atd.

U žáků středních škol se jedná v současné době o stipendia na podporu studia v zahraničí nebo na podporu studia některých vybraných učebních oborů."

Můžete si projít i legislativu, na niž je v textu odkaz.

http://www.zko­la.cz/kudykam/skol­stviaevvo/sko­la_a_finance/157-Chci-z%C3%ADskat-stipendium-na-st%C5%99edn%C3%AD-%C5%A1kole/stran­ky/home.aspx

Další odpovědi
Quimby

Záleží na podmínkách udělování stipendia, takže si je najdi a přečti, nejsou na to jednotná pravidla. Některé školy tam mají uvedenou podmínku, že student na dané škole nikdy nestudoval…