bellapiši15

Když propadnu v 9 třídě zš musím ji pak dělat znovu nebo můžu rovnou na nějakou střední učiliště???

Nejlepší odpověď
arygnoc

choďte pracovať.

škoda času i peňazí daňových poplatníkov – myslíte, že sa niečo naučíte, keď nie ste schopná naučiť sa učivo zš?

pre vás bude najvýhodnejšia škola života.
veď potrebujeme i upratovačky a hajzelbaby (a že si teda činnosť oboch vážim).

Další odpovědi
marci1

Nemusíš, ale tím, že propadneš v 9. třídě ZŠ ,splníš povinnou školní docházku, ale nedosáhneš základního vzdělání a tudíž Tě nepřijmou na Střední školu ( učiliště ).
Žák splní povinnou školní docházku tím, že absolvuje devět let povinné školní docházky.
Potom mohou pro žáka nastat situace:

  • úspěšně dokončil 9. ročník, tedy splnil povinnou školní docházku a zároveň získal vzdělání poskytované základní školou,
  • neúspěšně dokončil 9. ročník nebo je v nižším ročníku (opakoval ročník), potom splní povinnou školní docházku, ale nezíská vzdělání poskytované základní školou. V tom případě může požádat ředitele školy o možnost úspěšného dokončení 9. ročníku, aby tak vzdělání poskytované základní školou získal. Bude tedy chodit 10. rokem do základní školy (§ 55 odst. 1 školského zákona).

Doplňuji:
Problémy bez dokončeného zákl. vzdělání můžeš mít i se sehnáním práce :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-nedokoncene-zakladni-vzdelani-co-mam-delat

ivzez

Marci1 se mýlí, existují odborná učiliště,
dokonce i některé školy, které přijímají
i žáky s neukončenou devátou třídou.

Ovšem většinou nejde o „plnohodné“ učební obory s výučním listem,
ale o obory s nějakým certifikátem. Obdobně pro střední školy – musela bys zapomenout na vzdělávací obory s myturitou.

Doporučuji zabrat a devátou třídu dokončit.
V budoucnu to oceníš.
Doplňuji:

Oprava:
Místo Marci1 mělo být Tinka.

Tinka

Můžeš opakovat ale nemusíš, ale tím pádem tě nikde nevezmou na střední, protože všude chtěj dodělanou základku ale ty ji mít dodělanou nebudeš mít když propadneš a odejdeš