pusinka50

Když prodávám byt a stěhuji se jinam

a můj syn, bydlící v podnájmu s přítelkyní, nemá tím pádem trvalé bydliště…jak ošetřit, aby mu chodila pošta? Je nutné, aby si na poště zařídil dosílku za 110 kč měsíčně anebo mu bude chodit pošta na Obecní úřad, kam se bude muset přehlásit? Je jiná možnost? Nemohu ho přihlásit do nového bytu, protože bych za něj musela platit větší poplatky…

Nejlepší odpověď
anonym

Řešení je prosté (a vícekrát se tu řešilo – viz odkaz ve zdroji):

  1. „Podnájem“ znamená ubytování u nájemce (v nájemním bytě), případně spolubydlení – 1 pokoj ve společném bytu. – viz odkaz níže:

http://www.vlas­tnici.cz/podna­jem-najem-a-pronajem-bytu-jaky-je-v-tom-rozdil/

  1. Běžný vztah je tzv. „pronájem“ (právnicky nájem) od vlastníka bytu. Zde postačí nájemní smlouva k trvalému přihlášení. (Příslušné zákony už jsou právě v odkazech předchozích odpovědí).

Pokud je jakákoliv překážka trvalého pobytu v místě skutečného bydlení anebo jiný důvod, pak se řeší tak, že se přihlásí normálně u tebe a protože je to v jeho zájmu a je zletilý, případné poplatky z toho vyplývající, hradí na základě vzájemné dohody on sám.
Totéž je tedy s doručovací adresou (veškerými sociálními nároky, volebním místem apod.), jež se pro úřady odvíjí od trvalého bydliště.
Hlášení na OÚ je až krajní varianta, obvykle pro bezdomovce, podnikatelům v insolvenci, či kvůli exekucím a i na tento institut probíhá připomínkové řízení směřující ke zpřísnění podmínek vzhledem k častému zneužívání a obtížnějšímu postavení místní samosprávy.

(Nač to dělat složitě, když to jde jednoduše?)
Doplňuji:
A' propos, a jak platil poplatky doposud?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99ih­l%C3%A1%C5%A1en%C3%AD%20­trval%C3%A9ho%20po­bytu

Další odpovědi
anonym

U většiny zásilek existuje možnost nastavení na tzv. „doručovací adresu“. Také je možno zřídit si tzv. „Poste restante“ a na příslušnou poštu si docházet. To by vyřešilo poštovní zásilky.
Jenže nemít trvalé bydliště je velký problém. Syn je zřejmě plnoletý, proto by se měl snažit domluvit s vlastníkem pronajímaného bytu, zda by mu trvalý pobyt nepovolil, nebo se bude muset obrátit na místně příslušný úřad, aby mu tuto záležitost pomohl vyřešit. Legrace je to jenom do doby, než má člověk bez trvalého pobytu potíže. Nemá nárok na žádné dávky a podpory, neplní povinnost hradit poplatky atd.

Drap

Jiná možnost neni. Dobré je, všude uvádět kontaktí adresuna kterou st nechá zasílat poštu zasílat poštu.