bolak

Když přijdu v anglii do elektra a řeknu že chci kameru, jak pozná prodavač jestli mi má dát kameru nebo foťák?

To na to musím ukázat nebo jak?

Nejlepší odpověď
LůcaDůcaPůca

kamera se řekne video recorder, je to takový výjimka
Doplňuji:
*taková

Další odpovědi
mosoj

No nás učili že ze souvislosti. Bacha aby ti nedali vidle.

nikeroska

Když jsem byla ve Skotsku, tak mi v elektru dali do ruky katalog, a podle toho jsem si vybírala. Ale asi záleží druhu obchodu… Ale možná bych to zdůraznila tím, že chci video-kameru ;)

Orange

Protože se každá věc řekne jinak.

lukas.zmizik

camera je foťák , kdežto camcorder je kamera

Foťáku se také říká still camera, protože zaznamenává „nepohyblivé obrázky“. I když ani to už dnes neplatí, když video se dá natáčet kompaktním foťákem i zrcadlovkou a kamkordérem se dá fotit.

bolak

Orange: vážně?

výpis ze slovníku:

fotoaparát – camera
kamera – camera

bolak

mosoj: no, mně jde o to jestli to musím nějak dál okecávat, nebo jestli maj pro to nějakej rozlišovací výraz, protože když tam dojdu, a řeknu Ý VONT KAMERA, tak můžu chtít jak to, tak ono.. nebo ne?