Larissa

Když přeinstaluji systém, nestane se notebooku nic?

Ahoj,
mám jeden starší notebook, kde ještě lze přeinstalovat systém. Ale už jednou jsem to dělala. Z XP na 7. Když to udělám znova a tím samým CDčkem, nestane se mu nic? Jako tomu počítači, že je tolikrát načten nový OP.

Předem děkuji za odpověď. 🙂
Doplňuji:
Teď bych ho na ten počítač nainstalovala už po druhé, ale jde o to, že ho budu instalovat ze stejného CDčka!

Odpovědi
MartinR

Trošku nechápu otázku :)
Myslíš jako notebooku (jako kusu železa) – to ne.
A pokud myslíš data, tak aby reinstalace měla smysl, tak si je zazálohuj a udělej instalaci čistou (s formátem disku se systémem). A pak data zase obnov.
Doplňuji:
předpokládám, že máš originální CD. Některé notebooky mají už na disku oddíl, ve kterém je instalace předpřipravená a disk s utilitou, která ji „vydoluje“.
Takže ano, je to jedno … pokud se ti nepoškodí (nepoškrábe CD), tak můžeš instalovat na ten počítač třeba každý den.
Ale je dobré nainstalovat počítač do nějakého základu – Windows, Office, internet, něco na mail … prostě to co potřebuješ … stáhnout záplaty = nějaký výchozí stav a pak si udělat takzvaný image disku (existuje na to dost programů … projdi třeba slunecnice.czi) a to bude tvoje záloha pro příště … další instalace už bude jen přehrání té image na disk a budeš mít počítač ve výchozím stavu a dostahuješ jen nové záplaty a uděláš obnovu dat z nějaké poslední zálohy. Je to rychlejší způsob pro obnovu … vyplatí se pokud děláš nějak častěji.

ZangetsuTS

Nestane se nic
Jelikož dělám viry a občas si tak zablokuju nějaké funkce tak si hodně přeinstalovávám OS
Hlavně furt skáču z Winu na Linux pak zas na Win atd…
Jinak doporučil bych ti hodit si linux pokud výhradně nehraješ hry 😁
1.Rychlý
2.Stabilní
3.Cloud
4.Jednoduchost
5.Málo virů
6.Žádné keyloggery
P.S sorry za toto doporučení netíká se to otázky jen malý dodatek :-]

KdoSiOdJinud

Ve smyslu jakém myslíš se mu nic nestane :), jen při častějším reinstalu je dobré neinstalovat celý systém, ale po nainstalování systému a programů vytvořit obraz disku. Ušetříš si tím do budoucna hodiny práce – doporučuji po tom kouknout podrobněji

ZangetsuTS: prakticky každý bod bych ti byl schopen vyvrátit :)

Lukasy

Nestane se mu nic hodněkrat jsem si přeinstalovaval pc.

MartinR

ještě mne napadlo – nechceš dualboot – dvoje Windows na jednom PC … pak bys nemohla instalovat z jednoho CD a musela bys koupit druhou licenci!

MartinR

2ZangetsuTS:
pokud je to začátečník a nemá zkušenosti (podle té otázky) a nevíš nač PC používá, tak ji doporučíš Linux ? hmm
Windows, pokud na to nenaházíš mraky softu je taky rychlý, ale hlavně je víc kamarádů, kteří s ním poradí
– – –
proč přeinstalováváš a neuděláš si image, které jen převalíš pokud si zasviníš PC?
přeinstalovávat musí být hrozná průda