EC

Když pracuji (platím SaZP)..musím platit minimální zálohy na SaZP z podnikání na živnostenský list?

Doplňuji:
SaZP je sociální a zdravotní pojištění

Nejlepší odpověď
ARIS

Pokud jste jako zaměstnanec a při zaměstnání podnikáte, platí za vás SaZP zaměstnavatel. Pak podáváte daňové přiznání a s tím i přehled o přijmech a výdajích SaZP a dle výše zisku vám upraví platby. Buď nebudete platit nic a nebo vám nějaké zálohy vypočítají.

Další odpovědi
mosoj

Pokud máte podnikání jako vedlejší zaměstnání ( jste v pracovním poměru ) sociální pojištění jste povinen platit až od zisku cca 56 000 Kč za rok. Po prvním roce podnikání podle výše zisku buďto doplatíte a dale platíte zálohy nebo neplatíte nic.

Zdravotní pojištění platíte formou záloh podle výpočtu z předchozího roku.
Podnikáte-li tedy první rok zálohy neplatíte ale po prvním roce podnikání doplatíte zdravotní pojištění za celý rok a dále platíte zálohy podle thoto roku atd. atd..
Doplňuji:
rtepp : Kde berete tu jistotu ?

Podnikám a z toho 15 let jako vedlejšák.

rtepp

Ne nemusí se platit zálohy.
mosoj nemá pravdu , pokud jste zaměstnán tak zálohy platit nemusíte .