Michal Kole

Když poslanec nebo senátor onemocní má taky 3 dny nemocenskou zdarma ? Jak je to u ministra a náměstka ?

Nejlepší odpověď
Jikra

Poslanci a senátoři jsou volené funkce, tudíž nejsou v zaměstnaneckém poměru a zákoník práce a ani jiné pracovněprávní předpisy se na ně nevztahují. Totéž platí u ministrů.

Další odpovědi
zzzzz

Ne on má odměnu za výkon funkce, není to ani mzda, ani plat, dokonce mu nemůže ani přijít kontrola. Ministr pokud je poslancem má také odměnu, pokud poslancem není, tak má plat, náměstek má plat u toho se 3 dny neplatí.
Doplňuji:
Oni vlastně žádnou nemocenskou, tak jako my nemají, mají pořád 100% příjmu a nemusí do práce vůbec chodit.

www

Nejen první 3 dny mají všichni zmínění placeny jako by byli v práci.

jepik

Vhttp://www.no­vinky.cz/doma­ci/199135-politici-si-s-nemocenskou-hlavu-nelamou-staci-jim-omluvenka-a-berou-plny-plat.htmlepište odpověď…