barnajka

Když posílám sms do zahraničí, platím za ni jen já, a nebo i příjemce?

Zatím jsem do zahraničí zprávy posílat nepotřebovala, ale teď bych si ráda jednu poslala a nechtěla bych, aby s tím měla druhá strana nějaký výdaje. Nevím, proč mám pořád zafixovaný, že pří mezinárodním „styku“ platí oba… Snad jsem to před lety někde slyšela nebo četla – a nemůžu to z té makovice dostat :)

Díky moc za odpověď a omlouvám se, pokud tu už tahle otázka byla – nenašla jsem.

PS: Nevíte někdo prosím, na kolik mě vyjde sms do Nizozemí? Mám předplacenou kartu 02, tarif „O2 TXT“. Hledala jsem na webu O2, ale moc se tam neorientuju :/
Doplňuji:
Moc všem děkuju za odpovědi!!!!! Já to věděla, že druhá strana je v placení zainteresovaná taky…akorát jsem netušila, že se to týká jen volání :) Moc jste mi pomohli, děkuju – jste zlatí!!! :)

Nejlepší odpověď
Alesh

A píšeš na české číslo nebo holandské?

Další odpovědi
anonym

Vy platite za sms uplne stejne jako kdyz posilate v cechach a prijemce neplati nic. Jen kdyby jste volala , tak by cast platil prijemce. pro vas se nemeni nic. Nevite o vsech lidech z kontaktu , kde se zrovna nachazi.. 🙂 -iv-

chudst

  1. Posilate-li na zahranicni cislo z CR SMSku, pak vas to stoji cenu vasi smsky+5kc, druhou stranu asi nic. ( http://www.o2­.cz/osobni/sluz­by-podle-abecedy/124726-sms_na_zahranic­ni_cisla.html )
  2. Posilate-li SMS z CR na cesky mobil do zahranici, vas to stoji jak normalni SMSka, jeho nic. (Pozor, v pripade MMSky on plati za stahnuta data. Kdyz jsem byl v Nemecku a Anglii a neco jsem nalehave potreboval vyridit bez volani, osvedcilo se mi, kdyz mi mamka poslala SMSky a ja ji odpovedel MMSkou – vychazelo to lacineji. Nicmene to je trosku mimo tema.)

Doplňuji:

  1. Pri mezinarodnim styku plati sice oba, ale jen v pripade volani. (Jak je to presne s cenami nevim.)