Když policista,vidí přestupek či trestný čin,má povinnost se jej pokusit vyřešit v klidu po dobrém nebo rovnou „tvrdě“?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

přiměřeně a podle zákona

Další odpovědi
mojitek

Ta otázka je dost zeširoka,chtělo by to upřesnit.Ale nesmí jednat nepřiměřeně k situaci(dle zákona ČR)

stela

Tak povinost určitě nemá,to řešit v dobrém.A jaký postup bude to záleží na policistoj a na samém pachateli.Pokud o tom není uřední záznam dá se to vyřešit,mimo soudní jednání.Ale pokud už o tom je záznam tak už se to bude řešit,tak jak má.