Džanička

Když pojišťovna pošle zelenou kartu na auto, tak pošle dvě, originál a duplikát..

..Musím vozit obě?? Nebo se má jedna uschovat doma, a která to je..

Odpovědi
Alesh

V průvodním dopisu jsem u toho měl napsáno, že se mají vozit obě. K čemu je pak dobrý duplikát opravdu nechápu?! 🙂 Normálně by totiž člověk předpokládal, že duplikát vytáhne tehdy, když ztratí originál. Tahle nejspíš ztratí obě najednou. 😉

jiriii

stačí i duplikát. Policii to je jedno:-)

cukrar

Některé pojištovny již zasílají jen jednu…
orginál s sebou, duplikát je jako náhrada…
ale klidně se prokážete i duplikátem.....

ARIS

Jedna se vozí v autě jako potvrzení o sjednání povinného ručení (není důležité která)
Druhá je doma schovaná.
Mám zkušenost, že když jsem originál ztratil a duplikát jsem neměl, tak jsem zašel na pobočku a tam mi vystavili na počkání jinou.