Pokročilý

Když podle lékařské zprávy nemůžu vykonávat svojí práci co dělám a zaměstnavatel mě vyhodí, protože jinou práci pro mě

nemá, musí mi dát nějaké odstupné nebo se z toho může nějak vykroutit, popř. jak se může vykroutit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Doplním Aramah: zažila jsem něco podobného v práci. Dotyčný nemocný chtěl lehčí práci a zaměstnavatel takovou neměl. Když pracovníka informoval, že jedinou možností je hledat si práci u jiného zaměstnavatele, pracovník na svém místě zůstal.
Zaměstnavatel mu poupravil pracovní náplň a vše se vyřešilo v klidu.

Další odpovědi:

Zlatý

Za co odstupné?
Buď budete pracovat dál, nebo si najít jinou práci která Vám bude lépe vyhovovat.
Nebo to byl pracovní úraz?

Zlatý

V prípade, že máte lekárom daný (oficiálny) zákaz zo zdravotných príčin vykonávať danú prácu, zamestnávateľ vás MUSÍ z nej uvoľniť. V takom prípade ponúkne náhradnú prácu vhodnú pre váš zdravotný stav. Ak takú prácu neprijmete, alebo nemá rieši sa to výpoveďou zo zdravotných dôvodov (môže ju dať zamestnanec i zamestnávateľ) v zmysle Zákonníka práce.
Tu niet iného riešenia.
V prípade, že by vás zamestnávateľ ponechal na zakázanej práci môže byť postihnutý.

Ja som tento problém po dohode so zamestnávateľom riešila výpoveďou z organizačných dôvodov (právnické fintičky) s odstupným. Po skončení termínu blokovania pracovného miesta, tú pozíciu zamestnávateľ opäť z organizačných dôvodov obnovil a obsadil novým pracovníkom. Dovtedy to ten pracovník vykonával tzv.kumulovaním prác. Všetko je otázka dohody a ľudskosti.

Pokud se jednalo o pracovní úraz, může Vás zaměstnavatel převést na jinou práci bez Vašeho souhlasu, ale tato práce musí odpovídat zdravotnímu stavu. Pokud takovou práci nemá, dostanete 12 odstupných platů.
Pokud se nejednalo o pracovní úraz a zaměstnanec není způsobilý dále vykonávat svojí dosavadní profesi, nemáte nárok na žádné odstupné.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.