HotDog

Když odeberu z velkobchodu zboží pro vlastní použití (dál ho tedy neprodám),je to potřeba dokládat při daňovém přiznání?

Logicky mi přijde že je to hloupost, protože neni co danit, přesto se radši ptám. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nakoupíš zboží ve velkoobchodě na doklady své firmy, měl bys je potom zase prodat sám sobě jako jedinci a vystavit na to doklad. Samozřejmě prodáš za to za kolik jsi koupil, takže nevzniká žádný zisk a anin žádná daň

Další odpovědi
baghira

Zboží pro vlastní potřebu nesouvisí s podnikáním, takže není co řešit. Eventuální DPH a spotřební daň jsi zaplatil při nákupu a tím to hasne. Na velikosti obchodu nezáleží.

Renat

Do daňové evidence nebo účetnictví bych ho zařadila, jako nedaňový výdej pro osobní spotřebu. Prostě pro pořádek:-). Pokud u velkoobchodu takový odběr je evidován na Vaše IČO, pak by nějakou křížovou kontrolou u Vás tento doklad mohl FÚ postrádat, což by mohlo mít za následek podezření z toho, že byl prodáno „na černo“, příjem nebyl zdaněn. Proto evidovat, i když nedaňově. Rozhodně není správný postup prodávat sám sobě:-), nedoporučuji:-). Renata