Avatar uživatele
Bronzový

Když o někom zveřejním ošklivou věc a je pravdivá, můžu jít do vězení?

Za pravdu se každý člověk zlobí

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, můžeš...
___
Ale slušnej advokát tě z toho vyseká...
;-)))


Avatar uživatele
Stříbrný

Na vězení bych to neviděl, ale i zveřejněním pravdivé informace můžeš poškodit cizí práva. To se u soudu obvykle řeší finanční satisfakcí a omluvou.


Avatar uživatele
Pokročilý

Velmi rychle :-)


Avatar uživatele
Bronzový

do basy nie, ale to odškodné si nechcem predstaviť

pravda je na žalobu, nie na trestné oznámenie......


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud tu pravdu prokážeš, pak možná ne.
Ale i pravda může mít 2 strany.


Avatar uživatele
Pokročilý

Záleží také na formulaci, na př. když řeknu neb zveřejním, že je blbec, jinak se posuzuje štamgast v hospodě řekl že je blbec, ovšem hlavně záleží jaký máte měšec grošáků, zda si poté případně vezmete advokáta který účtuje za hodinu 500 Kč, neb 5000 tisíc tvrdých českých. Ale na př. pan Smetana který spolku modrého ptactva nakreslil tykadla dostal flastr 100 dnů vězení a nahradit škodu i když většina chápajících občanů si je vědoma jak nás modré ptactvo vedlo k blahobytu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Rokio

To by mě zajímalo, jakým bych tím porušil zákon?

Avatar uživatele
Bronzový

Hans51

Napadá mě třeba ochrana osobnosti - kdybyste svým tvrzením, ač pravdivým, porušil soukromí osoby. Čili byste porušil ustanovení § 86 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Hans51 - ANO...
;-)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.