Rokio

Když o někom zveřejním ošklivou věc a je pravdivá, můžu jít do vězení?

Za pravdu se každý člověk zlobí

Odpovědi
gecco

Ano, můžeš…
___
Ale slušnej advokát tě z toho vyseká…
😉

Emefej

Na vězení bych to neviděl, ale i zveřejněním pravdivé informace můžeš poškodit cizí práva. To se u soudu obvykle řeší finanční satisfakcí a omluvou.

Danina65

Velmi rychle 🙂

Šidlo

do basy nie, ale to odškodné si nechcem predstaviť

pravda je na žalobu, nie na trestné oznámenie......

terry

Pokud tu pravdu prokážeš, pak možná ne.
Ale i pravda může mít 2 strany.

Kryšpín

Záleží také na formulaci, na př. když řeknu neb zveřejním, že je blbec, jinak se posuzuje štamgast v hospodě řekl že je blbec, ovšem hlavně záleží jaký máte měšec grošáků, zda si poté případně vezmete advokáta který účtuje za hodinu 500 Kč, neb 5000 tisíc tvrdých českých. Ale na př. pan Smetana který spolku modrého ptactva nakreslil tykadla dostal flastr 100 dnů vězení a nahradit škodu i když většina chápajících občanů si je vědoma jak nás modré ptactvo vedlo k blahobytu.

Rokio

To by mě zajímalo, jakým bych tím porušil zákon?

Hans51

Napadá mě třeba ochrana osobnosti – kdybyste svým tvrzením, ač pravdivým, porušil soukromí osoby. Čili byste porušil ustanovení § 86 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

gecco

Hans51 – ANO…
😉