Dzejkob

Když nezaplatím pokutu od městského strážníka?

V Červnu jsem jel pracovně po Brně a chytnul mně městský strážník a napařil mi 1000 korun pokuty.

Dnes je 10. Listopad a já danou pokutu, z mnoha důvodů, ještě nezaplatil.

Co se mi může stát, když danou pokutu nezaplatím třeba cca v následujícím půl roce?

(a prosím, odpovědi pouze od lidí, co mají s tímto zkušenosti, né domněnky od „domněnkářů“)

Nejlepší odpověď
cukrar

tazateli, „odpovědi pouze od lidí, co mají s tímto zkušenost“
nemůžu poradit, páč já pokuty nedosal a kybych se dostal tak zaplatím.

Těm co to zajímá. Pokud jednáníproběhlo standardně, tak úřad bude po čase pátrat proč nejsou peníze na účtě, a bude konat. Obešle tazatele, ten třeba z frajeřiny dopis nevyzvedne, nebo nebude konat a po čase přijde exekuce.

musák neradí dobře, páč na policii již nelze zaplatit, když dostal složenku, ani správní řízení. Není proč. Přestupek uznal a je skončeno. Teď již sankce za neplacení.

Další odpovědi
standa

Píšete, že jste pokutu z MNOHA důvodů nezaplatil…

…a já vám radím, abyste tu pokutu šel zítra zaplatit, a to z JEDINÉHO důvodu:

ušetříte si tím spoustu dalších peněz, které vás na 100% bude stát vaše ignorance.

Nejsem si jist, že na tomto místě bude chtít filozofovat na téma právních rozkladů a výkladů následných kroků správního a poté exekučního řízení…

rybíz

Syn dostal pokutu za nějakou blbost, pak na to zapoměl. Časem dostal pokutu další a když ji zaplatil, přišlo mu, že ještě dluží peníze. Zjišťoval si to a na policii mu řekli,že se mu to odečetlo z té dřívější pokuty. Prohřešky jsou v registru řidiče dokud nezaplatí. Ale jak dlouho budou čekat se zaplacením, to nevím.

musak

Nepíšeš za co jsi pokutu dostal.Co se týče nezaplacení tak tě MP dá k správnímu řízení v místě bydliště,ale také tě můžou dát tam kde tě tu pokutu dali.Bylo by dobré se na MP osobně přihlásit a buď se ústně domluvit nebo čekat na správní řízení,ale tam už Tě dají pokutu kolem 5.000,–Kč.Mě se to stalo a byl jsem se s měšťáky domluvit a pokutu stornovali.Napiš za co jsi tu pokutu dostal.Karel