Pokročilý

Když nezaplatím pokutu od městského strážníka?

V Červnu jsem jel pracovně po Brně a chytnul mně městský strážník a napařil mi 1000 korun pokuty.

Dnes je 10. Listopad a já danou pokutu, z mnoha důvodů, ještě nezaplatil.

Co se mi může stát, když danou pokutu nezaplatím třeba cca v následujícím půl roce?

(a prosím, odpovědi pouze od lidí, co mají s tímto zkušenosti, né domněnky od "domněnkářů")

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

tazateli, "odpovědi pouze od lidí, co mají s tímto zkušenost"
nemůžu poradit, páč já pokuty nedosal a kybych se dostal tak zaplatím.

Těm co to zajímá. Pokud jednáníproběhlo standardně, tak úřad bude po čase pátrat proč nejsou peníze na účtě, a bude konat. Obešle tazatele, ten třeba z frajeřiny dopis nevyzvedne, nebo nebude konat a po čase přijde exekuce.

musák neradí dobře, páč na policii již nelze zaplatit, když dostal složenku, ani správní řízení. Není proč. Přestupek uznal a je skončeno. Teď již sankce za neplacení.

Další odpovědi:

Zlatý

Píšete, že jste pokutu z MNOHA důvodů nezaplatil...

...a já vám radím, abyste tu pokutu šel zítra zaplatit, a to z JEDINÉHO důvodu:

ušetříte si tím spoustu dalších peněz, které vás na 100% bude stát vaše ignorance.

Nejsem si jist, že na tomto místě bude chtít filozofovat na téma právních rozkladů a výkladů následných kroků správního a poté exekučního řízení...

Bronzový

Syn dostal pokutu za nějakou blbost, pak na to zapoměl. Časem dostal pokutu další a když ji zaplatil, přišlo mu, že ještě dluží peníze. Zjišťoval si to a na policii mu řekli,že se mu to odečetlo z té dřívější pokuty. Prohřešky jsou v registru řidiče dokud nezaplatí. Ale jak dlouho budou čekat se zaplacením, to nevím.

Pokročilý

Nepíšeš za co jsi pokutu dostal.Co se týče nezaplacení tak tě MP dá k správnímu řízení v místě bydliště,ale také tě můžou dát tam kde tě tu pokutu dali.Bylo by dobré se na MP osobně přihlásit a buď se ústně domluvit nebo čekat na správní řízení,ale tam už Tě dají pokutu kolem 5.000,-Kč.Mě se to stalo a byl jsem se s měšťáky domluvit a pokutu stornovali.Napiš za co jsi tu pokutu dostal.Karel

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.