Dralok

Když neudělám opravky z telocviku v 2 polovině 9 ročníku může to zavinit nepřijetí na střední školu ?

Když neudělám opravky z telocviku v 2 polovině 9 ročníku může to zavinit nepřijetí na střední školu ?
Už mi dorazilo že mě na to školu vezmou ale nevím jestli na to bude mít vliv pak i to že jsem neudělal opravky.

Nejlepší odpověď
annas

Myslíte 2. pololetí, tedy konec školního roku? Navíc jste neuvedl na kterou střední školu či obor, jste přijatý.

Je třeba si uvědomit, že pokud nesložíte opravnou zkoušku, tak jste splinil 9 roků povinné školní docházky, ale nemáte ukončené základní vzdělání. V tom je rozdíl.

Maturitní obor studovat nemůžete, potřebujete mít ukončené základní vzdělání, nikoliv jen splněnou školní docházku.

Máte možnost. Bez ukončeného základního vzdělání, tedy i s nedostatečnou, můžete být přijatý na některý dvouletý obor středního vzdělávání s výučním listem, který je určen převážně pro žáky s neukončeným základním vzděláním.

Další odpovědi
Funna

pokud se ptáš, jestli bude ovlivněn tvůj nástup na střední školu tím, že budeš mít na pololetí pětku z tělesné výchovy, tak odpověď je NE, neovlivní, ale to platí jen za předpokladu, že budeš mít na konci roku alespoň čtverku, tzn. že pokud chceš pokračovat v dalším studiu, musíš mít úspěšně dokončené základní vzdělání…

arygnoc

tomu nerozumiem – celý rok si cvičiť nemohol, a teraz môžeš?

svedčí to o tvojom prístupe k povinnostiam (cvičiť na telocviku je tvoja povinnosť) – byť na mieste tej školy, kde ťa prijali, by som zmenil názor – si lenivec, prípadne i vychcánek.
bohužiaľ, niektorým ľuďom to prechádza celý život.

;-Q

ivzez

Záleží na tom, jak to má SŠ nastaveno. Některá přijme i s nedostečnou z TV.

S neukončeným základním vzděláním je možné přijetí do dvou- a tříletých učebních oborů. Tříleté učební obory jsou zakončeny výučním listem, dvouleté jenom nějakým „certifikátem“.

S výučním listem lze pokračovat na nástavbě k maturitě,
s certifikátem ne – bylo by nutné začít znovu od začátku.

Dralok

Dobře děkuji .

anonym

Ale jestli máte nějaké zdravotní omezení,tak proč si nezaříte u lékaře průkaz OZP?…nejspíš má arygnoc pravdu,nebo jen krutá realita kde není nic zadarmo,bohužel.

Funna

sice netuším, co je OPZ…ale proč by si měl něco vyřizovat?…nechovej se černobíle…chováš se, jako byli jen dokonalý atleti a pak jen invalidé…někdo má takové problémy, že nemůže dočasně cvičit, ale na žádné průkazy to není…

anonym

Vtom případě docházka a snaha alespoň o pasívní účast by měli na dostatečnou stačit,ale co pak na gymplu?To samé nebo dokonce snad všechno od znova?…http://w­ww.apla-jm.cz/index.php?ID=475

Funna

arygnoc…zase se vyjadřuješ k něčemu, o čem nic nevýš…dcera měla problémy s klouby, léčila se s tím a doktorka jí napsala úlevu z tělocviku, ale škola toto neuznala a nechala ji v prvním pololetí propadnout, protože prý neodcvičila dostatek hodin…druhou polovinu roku jí to už milostivě uznali a místo toho dělala ústní zkoušky z tělesné výchovy…takže je podle tebe jasný flink, lenivec a vychcánek…ok, já jí to vyřídím…

arygnoc

ústne skúšky z telocviku?

:DDDDDD

pokiaľ je niekto invalid, má na to papier.
pokiaľ ho škola neuzná, existuje odbor školstva na tom ktorom úrade, ministerstvo školstva.

kľudne jej to odkážte – že by som rád videl ústne skúšky z telocviku.
ak také niečo existuje, tak sa potom nedivím, že české školstvo produkuje, čo produkuje.
ústne skúšky z telocviku – no ja sa asi … :DDD

;-Q

ivzez

Formulace Funny ohledně „propadnutí v pololetí“ je „perla“ … (Funny zjevně netuší, že v poleltí sice žák může dostat nedostatečnou, ale nejde o propadnutí.)

„Úlevy z tělocviku“ byly pravděpodobně jenom doporučením, k němuž škola nemusí přihlížet. Pokud by zdravotní problémy byly vážnější, šlo by o osvobození z TV, jež by škola musela akceptovat (maximálně by mohla navrhnout prohlídku ještě u dalšího lékaře).

Ústní zkouška z tělesné výchovy se skládá ze znalosti pravidel různých sportů a sportovních her. Dříve zahrnovala i základy „civilní obrany“ a první pomoci.

Funna

fanj, paní učitelko…tak nepropadla, ale měla na pololetí pětku…se tu budeme tahat o slovíčka???

anonym

Jak má kdo co vědět,když nic neřekne…nejenom,že má zameškané hodiny,ale taky neumí mluvit.

Funna

nemusí nic vysvětlovat, je to jeho problém a na to se neptal…a třeba zameškané hodiny nemá…třeba je opravdu „jen“ natolik gramlavý, že dostal legální 5…
ale to není podstatné, podstatné je to, arygnoc na něj vyletěl, aniž by měl nějaké informace

anonym

Neznám učitele,který by někoho jen tak nechal propadnout z těláku,v tom bude něco víc…

anonym

…možná dětská šikana od spolužáků a tak se mu tam nechce a stydí se o to mluvit,taky nevím,protože jestli má dobrý prospěch a hlásí se na gympl…

Funna

„o čem nic NEVÍŠ“…tak mě to tvé tvrzení nadzvedlo, že píšu hrubky..

anonym

Jó já taky nejen,že píšu hrubky,ale taky vykám někomu kdo je stejně starý jak já…

Dralok

Jak jsem již říkal ano jedná se o 2. polovinu 9 ročníku.. takže jestli chápu dobře tak to vliv opravdu má

Funna

sorry…blbě čtu…a samozřejm, že má…nedokončil jsi základní školu, takže nemůžeš „jít dál“ na střední…

anonym

…jistě,že ano,jelikož se připravujete na budoucí docházení do zaměstnání a to nejen ve vlastním zájmu a taky jste školou povinný!