arygnoc

když nerostou a mám chuť na smaženici,

tak houby nahradím ředkví (bílá, červená), nakrájenou na plátky ji podusím i s cibulkou (osolené, aby pustila štávu) do sklovita a šupnu na to vajíčka.

Máte taky podobnou náhražku hub?
Doplňuji:
houby jím hned, maximálně suším.
ale tolik jich zase nikdy nemám ;)

jinak je nekupuji, nemám důvěru (chemie a pod).

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ne to jsem v životě neslyšela,ale dají se koupit žampiony a hlíva ústřičná!Ale já mám vždycky nějaké na mrazáku.

Další odpovědi
tom004

Nemám,protože,máme v mrazáku ještě loňské,a,zatím jenom lišky,už rostou.Ale,řed­kvičky vyzkouším,tuto úpravu neznám. 🙂

Deli

Ne a ten recept mě trochu děsí…
Mám vždy dostatek mražených a sušených hub z podzimních procházek lesy v okolí.

dědapetr

Kopím žampiony a hlívu ústřčnou,cibul­ku,sádlo a vajíčka.Tak si to dělám já.

Jikra

Já když to na mě příjde tak to řeším hlívou
nebo hlívou+žampiony.
No a je to taky docela jedlý.

hanulka11

ano to je dobré ,ale smaženici to nenahradí, také máme v mrazáku ,ale i ve skleničkách podušené na tuku a pak jen šoupnu vajíčko a je to

mosoj

Zaběhnu na kopec za chalupou do pěstírny žampionů , dostanu pár přerostlých žampionů zadara a již smažíme nebo děláme omáčku. Třeba i na vánoce.
Doplňuji:
Jo a s chemií to společné jenom to že pěstírna je vybudována na pozemku bývalé chemické fabriky. Pěstují se v uzavřených komorách a skrápí vodou z artézských studní !! Míň škodlivin žádná houba nemá, Je známo, že houba velmi dobře absorbuje všechny chemické látky které jsou v přírodě ale to žampion takto pěstovaný nemá.

johana 56

Horší je,když rostou a do lesa nemůžete(o berlích to jaksi nejde).Díky dobré kamarádce ale včera byl vynikající smažák z čerstvých.

tasauri

Koupili jsme si do sklepa mensi zampionovou vysadbu..4 tydny a muzu chodit na cerstve houby i pres zimu:) jinak redkvicky s vajickama jsou mnamka.