Kdyz nemam pas a ani obcanku jak muzu vycestovat na Slovensko?

mnoo je mi 15 ale pas mi mama jeste neudelala ale tedka ji uz pujdem udelat aleja jsem ze Slovenska a ta obcanka se bude vyrrizovat dele protze jsem z ceziny. ale ja potrebuju nutne na Slovensko a pas nemam a nevim jak bych se tam mela dostat!
Doplňuji:
Mnoo dekuju za odpovedi ale kdyz si udelam ty papiry buh vi jak to dlouho budou delat a buh vi kolik to bude stat :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Co ja jsem byla letos na Slovensku, tak na hranicich nekontrolovali vubec nic. Ale doporucuju Ti si nechat na urade vydat nejake potvrzeni o tom, ze Ti obcanku teprve vyhotovuji. Pas Ti bez obcanky ani neudelaji.

Myslím si, že pas bez OP udělají, musí mít rodný list. Jinak si nech z opatrnosti vystavit potvrzení o vyřizování OP. Je to skutečně jenom pro opatrnost, protože tam většinou nekontrolují.

Na hranicích nás nikdy nekontrolovali. Nicméně si nechej vystavit potvrzení od úřadu:-) Bude to jistější a pasy se dají vyřídit i ve zrychlené lhůtě, je to ale podstatně dražší.

nejjistejsi je dojit na Tvuj mestsky urad a zeptat se jich. pripadne Ti rovnou potvrzeni muzou vydat. nikdy nevis, co na Tebe uredni regulace chystaji.

Pokročilý

Většinou to opravdu nekontrolují, a jak už tady píší ostatní nech si radši zažádat o nějaké potvrzení že se ti OP vyřizuje;-) jinak si myslím že nebude žádný problém..neboj

Pokročilý

ne potřebuješ aspoň op

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.