Rokio

Když někomu nestihnu poskytnout první pomoc, je to trestné?

Někdo je zraněn, já mu chci pomoci, ale pomoct mu nestihnu, i když je blízko.
Poznámka: Obvazy jsem měl 40 metrů od místa, kde jsem byl.

Nejlepší odpověď
Deara

podle mne stačí dokázat, že si udelal max proto abys mu pomohl. Ale kdyby byl nekdo tak zranen a obvazy daleko, tak bych na obavzy kaslala a pouzila co by bylo poruce.

Další odpovědi
Emefej

Trestný čin Neposkytnutí pomoci podle §150 trestního zákoníku (trestní sazba až 2 léta) spáchá ten, „kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví vážné známky poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného“.

lexx

pokud nejsi kvalifikovaný zdravotník tak ne…byly případy že neodborník víc ublížil než pomohl a měl problém