sesednizkola

Když někoho vyhodí někdo nahého na ulici v mrazu, pomůže mu někdo?

Člověk vyhodí ven svého kamaráda co u něj bydlí, ten má hlášený pobyt na radnici, je úplně bez věci, takže ani na sobě nic nemá a venku je mínus 15 stupňů. Musí mu někdo od státu (např. policie nebo tak) pomoc? Neřešme normální lidi. Já jako svědek čumící z okna zavolám policii a oni přijedou s nějakou dekou jako v těch filmech typu diskopříběh, odvezou ho na stanici, napíšou mu pokutu, pak ho zase vykopnou a dotyčný umře, protože nemá co na sebe?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne,
zavoláš policii, ale jelikož je člověk prochladlý, ta zavolá záchranku a bude převezen do nemocnice. Následně bude vyšetřen a následně mu bude poskytnuta neodkladná péče. Ta péče spočívá i v tom, že mu sociální odbor zajistí přinejmenším ošacení od charity. Bohužel pak už je jen jeho starost jak se o sebe postará, zda vezme nabídku různých charitativních organizací atd.
Pokutu nedostane, byl vyhozen. Naopak pokutu může dostat ten, kdo jej vyhodil.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Neumře, odvezou ho do nějaké charity a tam dostane obnoošené šaty zadara. 🙂

To mi připomělo:-DDD Jednou jsem jela v noci zkratkou přes les a před auto mi vběhla úplně nahá ženská, pak mi tvrdila že je Johanka z Arku:-DDD Byla úplně sjetá:-DDD Pokaždé když tama jedu, si na to vzpomenu a je už to let:-DDD

Duff38

Existují azylové domy, které zajištují pomoc občanům, kteří se ocitnou v nouzi: Ošacení, ubytování a někdy i jídlo. Dokonce jsou v azylových domech sociální pracovníci, kteří umí poradit se žádostí o příspěvek v hmotné nouzi či o příspěvek mimořádné okamžité pomoci

kapka

Teda to jsou zazitky, zlatokopko :DD

zzzlatokopka

No to jo a perla byla, že když jsem zavolala policajty, tak ta holka někam odběhla a oni jak přijeli, tak mi nejdříve dali fouknout:-))) Nechtěli mi to věřit, ale pak naštěstí zas přiběhla:-))) jinak bych místo ní možná v blázinci skončila já:-DDD