ptáč

Když někdo ukradne 5000,–, bude trestně stíhaný. Je nějaký strop hodnoty, nad kterou se už nejedná o trestný čin?

Že by to bylo tolik peněz, nad kterými se už mávne rukou.

Nejlepší odpověď
gecco

…„nad kterou se už nejedná o trestný čin“…
;-DDD
Jasně – musí to být tolik, aby stačilo na úplatky pro všechny zainteresované.
A nebo – musí být daná krádež/loupež ´kolektivní´ a zdůvodnitelná politicky s dostatečně širokou podporou (viz vznik bývalého východního bloku apod.).
😉

Další odpovědi
www

Je-li škoda do 5000 Kč, o trestný čin krádeže se nejedná.

Zdroj: m.mesec.cz/clan­ky/trestne-ciny-proti-majetku-kradez-a-zpronevera/

Dochy

Víš jak je to… Když nesplácíš dluh 500.000 bance máš problém. Když nesplácíš dluh 500.000.000 bance, má problém banka…

Ale ne, ofic. mez není. Pouze pokud si nakradeš tolik, že ovládneš kohokoli, kdo by Ti mohl jít po krku…