Klára K.

Když někdo trpí rozdvojením osobnosti, ale s tím, že má v sobě ty osobnosti třeba tři, není to pak roztrojení osobnosti?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejde o to kolik má osobností, jde o to, že je to rozpad jeho vlastní osobnosti. Je jedno kolik „lidí“ se v něm bije, je to chaos, který je nebezpečný pro něj i pro okolí. Léčba je nutná.

V posledních letech se tato „nemoc“ rozšiřuje a jako jedna z příčin rozpadu osobnosti je užívání různých omamných či psychotropních látek:-((

Další odpovědi
anonym

Souhrnně se tyto choroby nazývají schizofrenie (je více typů) a nerozlišuje se, případně, ´kolik´ osobností dotyčný/á ´sdružuje´…
😉

led

Rozdvojovanie sa šíri násobkom 2. , nemôže byť teda nepárne.(roztro­jení)
Prvý supeň rozdvojenia vznikajú 2 osobnosti, ale už pri 2.rozdvojení vzniknú 4 osobnosti, pri 3. 8 osobností, , pri 4. už 16…
že by sme to nazvali „schizofrenie dvojnásobku“?
roztrojenie = „schizofrenie třech“
Doplňuji:
Ale teraz vážne, problém so schizofreniou treba naozaj odborne liečiť. Pretože nekontrolovaná choroba môže prepuknúť až do vážnych nielen zdravotných, ale aj spoločenských problémov.

pn65

Jestli tím trpí dlouho, okamžitě psychyatra.

repetelka

Asi jako když dvojče trojčí…

Nevíteto?

Rozštěpená osobnost („2 a více osob v jednom člověku“)