bolak

Když někdo prodává seno, tak jak zajistí, aby mezi tou trávou nebyla nějaká jedovatá rostlina?

Nebo zvířatům rostliny který se uváděj jako že jedovatý (rulík, blín, durman, pryskyřník, oměj…) nevaděj? Nebo jsou zvířata typu „králík“ vybíraví a takovou rostlinu v seně vynechaj? A nebo když je to uschlý, tak to nějak ztratí ty „účinný látky“ a je to pro ně pak poživatelný?

Odpovědi
Drap

Kde by se vzal v seně durman nebo rulík? Je to nesmysl. Pokud tam bude třeba nějaký pryskyřník, tak dobytek to lehce snese, některé druhy to žrát nebudou.

Dochy

Zvířata sem tam nějakou trochu jedovatou kytku zvládnou. Zvlášť po usušení, kdy některé jedy ztrácí účinnost. Pokud jste někomu neposekali záhon bylinek…

bolak

Drap: tak tam může vyrůst cokoliv, v tý trávě, ne? pánbůh tam foukne nějaký semínko, a už to tam roste, a pak to někdo poseká, nechá uschnout a už se to nepozná..