Cascada

Když někdo pobírá životní minimum od sociálky, má právo sociální pracovnice na to aby šla na kontrolu do bytu ?

Může na základě odmítnutí kontroly zrušit vydávání životního minima ? Jak moc může kontrolovat?

Odpovědi
anonym

Myslím, že stát musí vědět, proč a do koho vráží prachy, když nemáš práci, ani peníze, stát by měl pomoct, ale ne, pokud ti doma visí obraz od známého mrtvého malíře za nějaký ten milionek, nebo velmi drahé auto v garáži. Oni ti řeknou, že od nich nebudeš nic potřebovat, když to všechno prodáš. Když chceš od státu pomoct, nesmíš jim bránit jít se k tobě podívat, že doma nemáš nic tak skvělýho, co bys mohl/a prodat, abys nemusela chtít od nich. Podívaj se po místnostech, kde žiješ, nikam jinam nepolezou, ale nemysli si, oni se zas až tak moc s těma dávkama nepředaj, leda bys měl/a snědší pleť, to pak ano a bez debat.

Nuk nuk

  1. Samotné pobírání sociální podpory nemusí být důvodem k návštěvě sociální pracovnice. Ale dost často se stává, že podporu berou lidé, u nichž to jaksi zapadá do určitého způsobu života a pak je taková kontrola nasnadě.
  2. Sociální pracovnice nechodí jen tak pro svou zábavu a sama od sebe. Někdo jí pošle, např. úřad sociálního zabezpečení, třeba při nějakém podezření.

anonym

Nevím, jestli má právo jít na kontrolu, ale ze své zkušenosti mohu napsat toto:
Musíš podepsat čestné prohlášení co vlastníš, kolik máš v bace na kontě atd.Také musíš přinést od zaměstnavatele manžela (ky) výpis, kolik má na výplatě Kč.
Pokud uvedeš nějaké cenné věci, tak ti řeknou, že to máš prodat a budeš mít opět z čeho žít (já uvedl, že mám auto Š120 a barák a životní minimum jsem nedostal, protože to prý mohu prodat).
No a kdyby jsi něco na čestném prohlášení neuvedl nebo zfalšoval, tak za to můžeš jít k soudu, jako za křivou výpověď.
Ale jak si oni ověřují to co jsi napsal v prohlášení, tak to nevím.