Zvědavý

Když někdo odejde do jiné země, musí si v ní znovu udělat řidičák??

Země jako Švédsko, Norsko, VB, USA, Austrálie, Nový Zéland, Rusko. Nebo může mít stávající řidičák? díky

Doplnuji: No to mám právě na mysli – emigraci. Když někdo natrvalo odejde do jiné země viz země jmenované výše, je nutné pokud tam chce řídit udělat nový řidičák?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V USA můžeš jezdit s „normálním“ českým s logem EU, při silniční kontrole je vše OK. Ale má to jeden háček, v půjčovně ti na něj nepůjčí auto, tam vyžadují mezinárodní.

Zdroj: Vlastní zkušenost

Další odpovědi
anonym

Ne, aspoň co se týče manželky. ŘP dělala v Polsku a bez problému ji byl vystaven u nás a je platný nejen pro ČR.