bolak

Když nekdo neudělá maturitu a hupne z okna…

>>> http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/regiony/zlin­sky/clanek.phtml?id=74­7190#utm_medi­um=dynamiclead&ut­m_source=centrum­HP&utm_conten­t=position-7&utm_campaign=B

Kde se stala chyba? Kdo myslíte že nese největší podíl viny?
Doplňuji:
Já volím rodiče, protože pokud dokážou vyvolat ve vlastním dítěti pocit, že když neupěje v ústní zkoušce, tak je to taková vobrovská hanba, že snad lepší kdyby umřel, tak se jim výchova zřejmě moc nezdařila.

(čekám vaše reakce)

Nejlepší odpověď
briketka10

Společnost

všechny okolnosti dohromady ho donutily spáchat tento čin a myslím si, že se třeba ani pořádně neučil, možná se jen poflakoval celou dobu studia s kamarády a, když zjistil, že neuspěl, tak v afektu skočil, nemocný být nemusel, jen si v hlavě promítl co bude, když nic není a hup..
znám tyto rádoby studenty z mého okolí i vysokoškoláky hrajou si na frajírky mezi sebou a skutek utek..a co potom ti rodiče chudáci !!
Doplňuji:
v odkazu Hanulky je zřejmé, že ten student byl Vietnamec a to je velký rozdíl i tak za to může společnost, protože nikoho nezajímá, že cizí studenti musí studovat na našich školách !
dřív měli svá učiliště a úspěšně na nich zvládli zkoušky a česky se naučili, dnes jsou státní maturity a každému je jedno, jestli je udělají ať je to vietnamec nebo čech !

Další odpovědi
Damiana

Ten pitomec

Po činu je vždy snadné (a obvyklé) svádět vinu na jiného. Já ten názor nezastávám. Chybovat je lidské, poučit se ze svých nezdarů a neopakovat je rozumné. Nelituji nikoho, kdo se dobrovolně rozhodne odejít ze života. Je to jen jeho rozhodnutí a jen jeho vina. Můj názor.
Tohle byl nejspíš psychicky slabší jedinec, člověk kdovíjak sužovaný. Nebo také ne, třeba jen labilní nebo šlo o momentální zkrat. Každopádně je to extrémní řešení. Stejně jako tento, tak existují i naprosto opačné typy.
Btw – Znám třeba i takového blba, který je snad na to, že neudělal maturitu dokonce pyšný a nosí se i nadále jako mistr světa. Ani náznak problému, promarněných let a peněz, zklamání. Je mu to šumáček! To jsou lidé, kterých se v životě nedotkne nic, a to je teprve ten pravý póvl, který jen tak něco neofoukne – budoucnost?".

anonym

Někdo jinej

Bolaku, kde máš variantu „jiná možnost“?
Za chvilkové pominutí smyslů nemůže určitě ani Bůh, ani společnost, ani škola. Koho za to vinit, Pipi punčochatou? Takže ani varianta „Někdo jinej“, nebude nejspíš ta správná.
Vyloupli se „rodiče“ a „ten pitomec“. Je špatné, když rodiče svým přístupem dokážou v dítěti vyvolat pocit, že neobstálo, že selhalo tak zásadním způsobem, že si nezaslouží žít. Ten pitomec je ale ve svém důsledku skutečně ten, kdo je za své rozhodnutí plně odpovědný. Ve věku maturanta už se dá předpokládat, že i tento mladý člověk má nějaký vztah ke skutečným hodnotám. Jednou z nejdůležitějších je právě život. Kdo dal člověku právo ho vzít druhému, nebo dokonce sám sobě?
Že by ten dotyčný měl jméno ZPACKANÁ MATURITA?

aramah

Rodiče

Asi chtějí víc než jsou děti schopni ze sebe vydolovat..
Ale důvod mohl být úplně jinde…

hanulka11

Někdo jinej

Doplňuji:
http://zpravy­.idnes.cz/neus­pesny-maturant-z-uherskeho-hradiste-se-zabil-f77-/krimi.aspx?c=A120601­_105437_zlin-zpravy_jog#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=zpra­vodaj&utm

anonym

Někdo jinej

Viz názorná ukázka z rozsáhlé diskuze, zřejmě nejblíže realitě.

Asijský dril a selhání
To je moc smutné. Ale učitelé jsou v tom nejspíš nevinně. Asi to vzešlo z jeho pocitu obrovského selhání před rodinou i před sebou samým. Vietnamci a Asiaté obecně přisuzují vzdělání enormní význam a kladou na své děti vysoké nároky. Pokud nejsou zrovna nadané, tak vše musejí tvrdě nadřít – žádné „neumím“ nebo „nejde to“ pro ně neexistuje (viz dětští virtuózní hudebníci, kteří v osmi letech hrají náročné koncerty – že na to dlouho do úmoru dřeli deset hodin denně, nikoho nezajímá, důležitý je výsledek, úspěch, prestiž). Taková maturita je pak pro ně extrémně stresující, ba přímo existenční záležitost – a neúspěch u ní znamená obrovské selhání.

vlk samotař

Někdo jinej

Doplňuji:
To je kombinace všeho.Každý člověk má jinou mez zvládání stresu a pokud je překročena tak se může stát i tohle.

Drap

Někdo jinej

V takovýchto případech se nedá vina jednoznačně určit . Došlo u něho k nějakému psychickému zkratu. Zdravý člověk nespáchá sebevraždu. Musí být k tomu nějakým způsobem dohnán okonostmi.

Fun1k

Rodiče

Doplňuji:
Myslím, že na něho rodina vyvíjela (třebas nezáměrně) velký tlak, takže když neuspěl, prostě to nevydržel.

arygnoc

Někdo jinej

poznám iba dvoch ľudí, ktorí maturitu neurobili, z toho obaja k maturitám neprišli ( a mali na to).

Jednoznačne zlyhalo okolie.
I ten jedinec samozrejme, a to spolu súvisí.

Ale ktovie ako to bolo, do toho ešte mohol by dotyčný jedinec nešťastne zamilovaný, niečo prehral na automatoch, možno dlžil aj za fet, no proste, ktovie, čo všetko sa na neho zosypalo.

Škoda.

Reckini

Společnost

Zepple

Škola

mosoj

Společnost

Společnost – my všichni jak tady jsme. Rozmazlujeme děti, chráníme je sobecky před psychickou zátěží. V dětství jim neúměrně „zametáme cestu“. Potom přijde první osobní neúspěch a ony to neunesou. Nesvádějte to na školu. Ve škole dělají jenom to, co jim rodiče dovolí a co se rodičům líbí !!!
Doplňuji:
Mládež pak není připravena nést tu realitu obyčejného života.

zuzka.67

Někdo jinej

Marsyas

Rodiče

Doplňuji:
Nebo možná sám ten idiot. On chtěl jít po vzoru Jana Palacha protestovat proti státním maturitám, jenže zapoměl někomu říct, proč to vlastně udělal. To zkazí den.

Michal Kole

Škola

Doplňuji:
No chybí tu možnost každý trochu

Ale myslím, že je to asi někde mezi školou, rodičema a studentem

Škola má látku naučit a „donutit“ rodiče, aby se s dítětem učily, když dítě uvidí spolupráci ze strany rodiny tak bude mít ke škole lepší přístup.

Robert_PM

Rodiče

Doplňuji:
Moje odpověď „rodiče“ bylo ukliknutí se. Nehlasuji. Díky za pochopení. Pardon.

bolak

Michal Kole: Jaká zase další možnost prosimtě :)

Co vy máte furt s těma dalšíma volbama. Koukám že i když tam dám „Jinou možnost“ tak už to zase začíná bejt mlálo :)

Za prvý jsem psal „Kdo myslíte“ , tudíž žádám pouze váš osobní názor, ne verdikt a za druhý tam bylo uvedeno „největší podíl“ a všichni nemůžou mít „největší podíl“.