skorcovaz

Když někdo dostane výpověď k 30.11.2010 a odstupné za 4 měs., má poté nárok na podporu v nezaměstanosti?

Děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
standa

Vyplacení odstupného nemá na případné (ne)poskytnutí podpory žádný vliv…, důležité jsou jiné podmínky:

  1. uchazeč o podporu v posledních 3 letech alespoň 12 měsíců pracoval nebo měl jinou výdělečnou činnost, která zakládá povinnost odvádět pojistné
  2. uchazeč se řádně zaregistroval na ÚP
  3. uchazeč není příjemce důchodu

Doplňuji:
Mosojova poznámka o probíhajícím legislativním procesu novely zákoníku práce a dalších zákonů je na místě…, protože novelu již schválily obě komory parlamentu, ale dosud ji nepodepsal prezident a rovněž je nutné říci, že v těchto souvislostech byly podány ústavní žaloby…, takže kdo ví, kdy novela bude platit.

Další odpovědi
mosoj

Jenom bych standu doplnil. To nevyplácení podpory v nezaměstnanosti, pokud bylo vyplacené odstupné se teprve připravuje.