sesednizkola

Kdyz nekdo dedi nemovitost a zemrely na ni mel exekuci, dedic odmitne dedictvi, exekutor nemovitost proda?

A zbyteK? Co zbyde mu asi nezustane, ale co s tim udela a jak se postupuje.

Je to pitomost, to je jasny. Zajimalo me predevsim, jestli proda exekutor nebo stat a pak vyplati exekutora.

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

Když všichni dědicové odmítnou dědictví tak jde o odúmrť na stát. Ta ten majetek nejspíš zpeněží a vyplatí exekutora, zbytek zůstane státu.

Odmítat nepředlužený dědictví je ale trochu pitomost…

Mno, to teda úplně nevim. Myslim si, že prodávat bude exekutor, stát to prodat nemůže, dokud visí na nemovitost exekutorské zástavní právo.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud dědic odmítne, tak jej nemusí vůbec zajímat co je zbytek a co s ním bude. Jednou odmítl a tím to hasne.
Jak říká zaibatsu, je to tzv. odúmrť, která připadne státu. A taky jak říká zaibatsu, proč odmítat dědictví, kde by mělo něco zbýt, ale důvody mohou být různé.

David Vozák

Dobrý den. Dědic může dědictví odmítnout, ale pouze jako celek a jednou provždy. Pak jej nemusí zajímat, co bude s dluhy na nemovitosti. Odmítnou-li i ostatní dědicové, přechází dědictví na stát. I s dluhy.
Hezký den JUDr. David Vozák, www.abivia.cz