jirka F

Když někde sedíte v úplné tmě v nějaké uzavřené místnosti, jak se cítíte?

Já například cítím nejistotu, když jsem déle v uzavřené místnosti, kde je úplná tma.

Nejlepší odpověď
Kepler

Klaustrofobií ani jinou fobií netrpím, ani úplná tma mi nevadí, i když je špatně dostupná. Kdyby k tomu bylo ještě absolutní ticho, bylo by to ideální. Zažil jsem to v hlubokém dole. Mozek není smyslově příliš zaměstnán, slyšíš jen svůj dech a srdce, časem se vše prohlubuje a začínáš přemýšlet o věcech, které by tě jinak nenapadly. Byla by to skvělá terapie na spoustu problémů.

Další odpovědi
Drap

Cítím se jako v uzavřené tmavé místnosti a přemýšlím o tom, kdy asi rozsvítí.

led

Ak je to v dĺžke času, ktorý potrebujem na uloženie myšlienok, aspoň ma nič nerozptyľuje.
Ak je to dlhšie s nemožnosťou úniku, mám niekoľko možností:
konečne sa do sýta vyspať,
oddýchnuť si od neustáleho hluku civilizácie
Keď doba tmavého zavretia trvá dlhšie a nepoznám dôvod, vzniká počiatok paniky, z ktorej ma môže oslobodiť šialenstvo. Potom mi to je už jedno.
Čierna samotka patrila k najťažším trestom súdnictva.

zjentek

Dobrovolně- naprosto skvěle. Občas si dělám bunkr z hrubý deky.
Nedobrovolně- nevím.

Nuk nuk

Záleží, co je to za místnost a jak bych se tam dostala. Pokud sama vejdu do místnosti, kterou znám, tak to se mnou neudělá takřka nic zvláštního, jen mi bude chvíli trvat, než se rozkoukám a budu mít problém v místnosti cokoliv najít.
V cizím protředí bych za úplné tmy cítila v lepším případě tu nejistotu.

hapiky

Dlouhé absolutní ticho je deprimující, může narušit psychiku. Ještě horší je, když se do toho ticha ozývají stále stejně opakující se zvuky. To už jste kandidát pro Chocholouška. Klaustrofobie je strach ze stísněného prostoru, není to o tichu.

led

Kepler, pri práci v bani, bola vždy istota, že na povrchu je niekto, kto dáva pozor.

Kepler

To ano, jinak bych taky zpanikařil. Šlo jenom o hodinový výpadek proudu na odloučeném pracovišti.