Pavlusa2012

Když nechám vyměnit zámek u dveří do bytu,ktery je společným majetkem mým a manželky,je to trestný čin?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud dáš manželce druhý klíč, tak určitě ne.

Další odpovědi
arygnoc

trestný čin to síce nie je, ale, ako sám hovoríte, je to spoločný majetok, teda máte právo ho užívať obaja rovnakou mierou.
prosto, nemôžete jej brániť užívať jej majetok.

Damiana

Pokud žijete odloučeně nebo jste v rozvodovém řízení a byt je sice ještě společný, ale ona se již zdržuje jinde a dohodnete se na tom (majetkové vyrovnání – právní cesta, notářsky ověřeno), že byt a jeho vybavení je vaše a jí zůstane něco jiného, co si zase nebudete nárokovat vy, pak to snad při dobré vůli obou provést lze. Ale musí s tím i ona souhlasit a vědět o tom!
Jestli jí chcete za zády vyměnit fabku a ona se nebude moci dostat domů, ušetřete si práci. Zítra jí – po jejím oznámení vašeho občansko-právního přestupku na Policii – budete montovat zpátky nebo ženě budete předávat nový klíč.