když náše zahrada sousedí s jiným pozemkem soukromým kdo vlastně platí plot který by měl být mezi nimi?

chtěla jsem se zeptat kdo platí plot který je mezi dvouma pozemky a z jaké strany má kdo právo zaplatit plot který je mezi dvouma soukromými pozemky děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Sporné otázky ohledně plotů řeší občanský zákoník (OZ) v § 127 – viz odkaz níže)

Konkrétní ´problém´, který v dotazu zmiňujete, však není řešen ani OZ ani v žádném jiném zákoně…, je tedy nutné se spolehnout na DOHODU obou sousedů.

Pokud je k dohodě daleko, nezbyde než domáhat se svých případných práv u soudu…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t2.aspx

Michálek1245

Vždycky je to o tom, kdo ten plot postaví, ten ho vlastní. To je logické. Z praxe to je tak, že existovala kdysi taková nepsaná dohoda, že jednu stranu staví vy, druhou soused a takhle se prostě dostanete po celé ulici. Dnes to vypadá tak, že jsme si kvůli neschopnosti dohody souseda postavili vlastní hliníkový plot , protože z jeho strany bychom se oplocení jeho části zahrady nedočkali.