arygnoc

Když nás hygienik informuje,

že bakterie v balené vodě Aquilla nejsou choroboplodné, znamená to, že v nemocnicích po nákaze leží jenom 50 lidí, nebo víc?
Doplňuji:
titulek z iHNED:

Inspekce: Bakterie E.coli v Aquile nejsou patogenní, přesto vodu nepijte.

tak kde je pravda?

Nejlepší odpověď
anonym

Bakterie typu Ecoli má stovky mutací, z nichž většina je neškodná a běžně se vyskytují v trávicím traktu např. hovězího dobytka.
V tomto případě neinformoval hygienik, ale SZPI (Státní zdravotní a potravinářská inspekce), že na základě rozborů se nejedná o nebezpečný druh ze SRN, pouze nesplňuje zdravotní normy a proto je preventivně stahována.
Takže z Aquilly neleží v nemocnicích nik­do.

Další odpovědi
baghira

Víc lidí umře na vyplašení a vystresování médii, než na celou e.coli
Doplňuji:
nejsou patogenní = nenakazíte se smrtelnou nákazou. Ale můžete se normálně posrat.

Drap

Těžko říct, jak víme z minulých vyjádření hygienika, tak většinou taky asi jen hádá.

venkovan

Náš hlavní hygienik je epizoda sama pro sebe.

arygnoc

enkovan: dal i 5 palců (i víc, nemůžu).

přesně o tohle mi šlo.