iwetax

Když namám účtenku a platila jsem kartou- reklamace

Postupně se mi rozpadl vysavač a chtěla bych ho zkusit reklamovat (jde o značku ETA). Nemůžu najít doklad o koupi a záruční list potvrzen nebyl. Vysavač jsem platila kartou. Může být výpis z karty důkazem , že jsem vysavač před 18měsíci v obchodě koupila nebo mě pošlou kamsi?

Jo a u vysavače za 2500kč s výkonem 1800w se nejdřív přestal točit kartáč, poté upadla hadice (přítel jí slepil) npak bez nějakého varování upadla i podlahová hubice a nyní nástavec na nerezovou tyč která drží hubici. Funkce má v pořádku.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, vytištěný bankovní výpis karetní transakce je jednou z forem prokázání nákupu. Podle data a částky si prodejce může ověřit z evidence registrační pokladny (a modelu, který byl v době nákupu na skladu dané prodejny), že k prodeji došlo.
A ještě jedna rada, z podobných reklamačních kauz, které řešilo Sdružení na ochranu spotřebitelů, kdy prodejce odmítal reklamaci, posléze soud uznal i svědectví osoby přítomné v okamžiku nákupu. Prodejce musel reklamaci uznat a zaplatit kromě soudních výloh i nelevný znalecký posudek soudního znalce.

Další odpovědi
Alesh

To tě sice asi pošlou někam, nicméně ze zákona, pokud jsi platila kartou, tak dokonce oni to musí mít uložené, tudíž je to bráno jako dostatečný „důkaz“ o koupi. Pokud budou mít problém, pak stačí zmínit tři písmenka: č, o, i … na tohle oni slyší. 🙂

jmhad

Zkusit to můžete,jak říkají kolegové.Ale pokud bude prodejce tvrďas,tak Občanský zákoník mluví o dokladu o koupi a zmíněné potvrzení je dokladem o transakci.Je to pochopitelně skoro stejné,ale v době vzniku zákona nikdo tyhle věci neznal a naši zákonodárci ještě na to nepřišli.Jde o slovíčkaření a proto začít lehce,opatrně a použít všechny „zbraně“.