toxino007

když naliju do fabie natural 98 stane se něco protože nám doporučili natural 95 a v čem se liší natural 95 a 98 děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

Budeš mít v peněžence o několik desítek korun méně. Na ničem jiném to nepoznáš ! Pokud ovšem nekupuješ pajcovanou 95 . Jak říká číslo, 98 má vyšší oktanové číslo, které využiješ jedině když zvýšíš u motoru kompresi.

Další odpovědi
zjentek

nestane se nic výrazného. Viz wikipedie: oktanové číslo
Doplňuji:
funna: při jím uváděných hodnotách to nebude problém ani obráceně. Viz wikipedie: oktanové číslo .)

Funna

nic (obráceně by to mohl být problém)…a auto by mělo být teoreticky živější…jenže 98 je obvykle dražší, než 95..takže proč zbytečně utrácet?
Doplňuji:
tak jsem trochu studovala…a krátkodobě se nestane nic, pocitově se dokonce motor uklidní…ale vzhledem k tomu, že nemá nastavené kompresní poměry na 98 a že 98 má pomalejší hoření a vyšší teplotu a hoření probíhá i ve výfukovém potrubí, se časem podpálí výfukové ventily…

add zjentek…pokud do auta na 98 naleješ 95 bude vše v pořádku? no to asi těžko…