Biedronca

Kdyz nakoupim pres Aukro mohu zbozi,ktere neodpovida popisu do 14ti vratit?

Nekde jsem četla že mohu zboží bez udání důvodu vrátit do 14ti dnů, jedná-li se o prodej přes internet. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Johny_r

Domnívám se, že toto platí pouze v případě, že zboží koupíte od obchodníka. Pokud si od soukromé osoby koupíte na Aukru starou pohovku, toto právo se na vás nevztahuje. Zeptejte se na Aukro fóru, tam obvykle někdo rychle a zasvěceně poradí.

Další odpovědi
anonym

V podmínkách Aukro je to jasné. Na vrácení zakoupeného zboží máte právo když neodpovídá popisu. Popis vaší otázky je něco jiného. Ale na Aukru se to dělá tak, že se telefonicky spojíte s prodávajícím, sdělíte mu že zboží vrátíte. Možná vám vrátí část peněz a zboží si necháte. Většinou je to na dohodě. Když zapomene do popisu napsat že u přístroje schází knoflík, telefon je poškrábaný, některá funkce nefunguje, je to právě ten důvod abyste využila práva vrátit zboží. Jiné je to, když prodávající napíše, že: nejsem si jist jestli to funguje, nemám možnost to vyzkoušet. V tom případě prodává bez záruky a vy na to přistupujete. Takové zboží se většinou draží „od korunky“.