Džanička

Když najdu takovéto rozměry 49"x18"x32", kolik je to centimetrů? Jak si tyto rozměry mám přepočítat na cm?

Doplňuji:
To je ale zvláštní !!! Jedná se o desku stolu a to by potom ta deska musela být tlustá skoro půl metru když to všechno vynásobím 2,54

Nejlepší odpověď
Dochy

1 palec je 2,54 cm
Doplňuji:
cca 80cm je obvyklá výška stolu. Nemohlo by to být tak?

Další odpovědi
quentos

ad doplnění: to se nemá násobit 2,54, nýbrž dělit. Palec je přece větší než cm.
Doplňuji:
jo, vy chcete palce na cm. Tak to pardon, beru zpět

brillant

http://www.jed­notky.cz/delka/pa­lec/

vitekjanos

takže je to 124×46×81

marci1

124,46 cm x 45,72 cm x 81,28 cm.

wendyX

…a pokud jsou to opravdu rozměry jen DESKY stolu (nikoliv celého stolu)- nebylo by možné, že tedy deska má rozměry 49"x32", a TLOUŠŤKA desky je 1,8"- což je 4,57 cm ? 🙂

  • jinak přepočet rozměrů- viz „marci1“

Dochy

Ale no tak Quentosi… Násobení je v pořádku. Palec je větší a proto se hodnota v palcích vynásobí aby více menších centimetrů dalo stejnou délku.

Džanička

Takže bych to mohla chápat jako 124 cm délka desky, 46 cm šířka desky, a těch 81 cm by byla výška stolu? Našla jsem to na americké stránce u jednoho stolu, a rozměry jsou v palcích..

Dochy

nejspíše ano. Ještě by to mohl být konferenční stolek půl metru vysoký, ale na to by mi připadal moc široký.
Samozřejmě tadyodtud Ti neřeknu jistě co je šířka a co je výška…