bolak

Když najdu bankovku, zjistím že je falešná a poctivě ji odevzdám v bance nebo na policii, dostanu za ni náhradu?

Nebo mi nic nedají a případně mě ještě obviní nebo začnou vyšetřovat/ob­těžovat moji rodinu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Budete podezřelý a budou vás vyšetřovat. Těžko budete bez svědků dokazovat že jste ji našel.

Další odpovědi
beer

Kdepak, ani když zjistíš, že falešnou máš ve šrajtofli, poněvadž ji dostals ani nevíš kde ))
Nic nedostaneš, budeš dotazován, obtěžován atd., a v podstatě tě tak, bohužel, nepřímo nabádají, abys ji dál pustil do oběhu a dělal, že nic nevíš. Poněkud nedomyšlené.

Michal Kole

Bohužel nic nedostanete.

V v červenci začala platit novela zákona a nedostanete nic ani za roztrhanou bankovku.

http://finance­.idnes.cz/za-stokorunu-roztrhanou-na-kusy-si-podle-novych-pravidel-nic-nekoupite-1at-/viteze.aspx?c=A110817­_115312_viteze_sov

Drap

V žádném případě. Nastane varianta 2

anonym

C je správně!

miks

Rozhodně ti nec nedají.

kapka

To bych si je tiskla na laserový tiskárně a chodila si je vyměňovat za pravý! To by nebylo špatný. Bohužel je to prej mimo zákon. 🙂

beer

Si je dělám aji bez tiskárny, stačí veeelká brambora )) No, a eště na mne nepřišli !!

kapka

Naskenujete mi vzorek a pošlete mailem? Předem děkuji. 😁