Pokročilý

Když musím z výstupních charakteristik určit stejnosměrný proud, jaký vzorec?

zesilovací proudový činitel tranzistoru
Stačil by na to vzorec I=Ic/Ib nebo jak ještě jinak

Doplňuji:
je to unipolární NPN tranzistor kdy Ib=0,04 mA Ic=4mA Uce=6v a mám určit velikost stejnosměrného proudového zesilovacího činitele tak jsem myslel že Ic/Ib což je 4/0.04 =mě to vyšlo 100 to je dobře jo a Uce=Ucc

Odpovědi:

Stříbrný

Ahoj, už jsme se tu dlouho nepotkali ;-)
Obávám se, že v dotazu chybí spousta informací. Co přesně potřebujete a za jakých podmínek. Tranzistory jsou bipolární a unipolární (jedno ze základních dělení). Budu předpokládat bipolární. Bipolární tranzistor může být použit v jednom z několika základních režimů (za jistých okolností ten režim nemusí být jednoznačně dán). Asi nejznámější je zapojení se společným emitorem. Pak v rámci běžnýchpracovních podmínek by tuším mělo platit: h21e= dIc / dIb, neob H21E=Ic/Ib
Není mi jasné, co myslíš tím "určit stejnosměrný proud". A mimochodem, ten proudový zesilovací činitel není ani přesně znám, pokud ho nezměříš. Tranzistory byli vyráběny, následně měřeny, škatulkovány a prodávány podle zjištěných charakteristik. V katalogu byly pak běžně uváděny varianty něco jako:
Txyz-A h21e=250-350
Txyz-B h21e=100-250
Txyz-C h21e=50-100
Doplňuji:
Mohlo by to být dobře, alespoň přibližně (už si nepamatuju ty definice úplně přesně) pokud ten tranzistor bude bipolární. Unipolární obvykle (snad vždy) také znamená polem řízený a ten nemá žádný statický proud Ib.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.