Pokročilý

když můj původ je Rakouský a vzdálení příbuzní ve Vídni se velmi dobře znají se Šlechtický rodem schwarzenbergové.

Může znamenat že mohu mít trochu šlechtické krve..
Je to sice otravné co píši ale mě to hrozně zajím.
Doplňuji:
A mí vzdálení příbuzní jsou velmi bohatí lidé.
A dokonce se musela moje matka v mládí provdat za velmi bohatého muže ale odmítla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Dejte si i vypracovat genealogi, zjistíte původ a případné vztahy s rodem Sxhwarzenbergů. Jedině tak budete mít jistotu.

Neviděl jste náhodou pořad na ČT1 - Tajemství rodu?.

http://www.csfd.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Nechci ti brát iluze, ale to, že se spolu znají, jesště neznamená, že jsou příbuzní. Ani bohatství nehraje roli. Navíc šlechtictví se dědí pouze přes mužskou linii, takže ikdybys měl v příbuzenstvu šlechtičnu, tak na šlechtický titul nemáš nárok.

Zober si dovolenku (alebo keď si študent, tak cez prázdniny) a urob si výlet po matrikách.
Tam možno zistíš, kto sa kedy s kým spustil a koľko akej (šľachtickej, tureckej, mongolskej, ruskej či cigánskej) krvi v sebe máš.
Niekedy je nevedomosť menej bolestná.

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

pokud tvá babička, což vté době bylo normální, byla u šlechtické rodiny kuchařkou nebo komornou, mohl bys být úspěšně potomek levoboček s mixovanou šlechtickou krví, možná by ti mohlo patřit část zámku Orlík...

Zlatý

led

Ak moji starí rodičia bývali v susedstve s Rudolfom Jelínkom (Jelínková slivovice) v 1.polovici XX.storočia
znamená to, že sme spolumajiteľmi firmy Rudolf Jelínek?
to, že sa poznáme, neznamená, že sme museli byť aj v nejakom vzťahu.

Prepáčte trochu úsmevu, len mi vaša otázka pripomenula jeden rozhovor v Prahe (z úst českého občana) "My sme šľachtici. Náš rod vládol na Považí od XI.storočia, až pokiaľ zradný Matúš Čák sa nezmocnil násilím nášho územia. Máme sa hlásiť o reštitúciu?"

Zlatý

vagra

:)))

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.