Avatar uživatele
England1522

když můj původ je Rakouský a vzdálení příbuzní ve Vídni se velmi dobře znají se Šlechtický rodem schwarzenbergové.

Může znamenat že mohu mít trochu šlechtické krve..
Je to sice otravné co píši ale mě to hrozně zajím.
Doplňuji:
A mí vzdálení příbuzní jsou velmi bohatí lidé.
A dokonce se musela moje matka v mládí provdat za velmi bohatého muže ale odmítla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dejte si i vypracovat genealogi, zjistíte původ a případné vztahy s rodem Sxhwarzenbergů. Jedině tak budete mít jistotu.

Neviděl jste náhodou pořad na ČT1 – Tajemství rodu?.

http://www.csfd­.cz/film/319474-tajemstvi-rodu/diskuze/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Nechci ti brát iluze, ale to, že se spolu znají, jesště neznamená, že jsou příbuzní. Ani bohatství nehraje roli. Navíc šlechtictví se dědí pouze přes mužskou linii, takže ikdybys měl v příbuzenstvu šlechtičnu, tak na šlechtický titul nemáš nárok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zober si dovolenku (alebo keď si študent, tak cez prázdniny) a urob si výlet po matrikách.
Tam možno zistíš, kto sa kedy s kým spustil a koľko akej (šľachtickej, tureckej, mongolskej, ruskej či cigánskej) krvi v sebe máš.
Niekedy je nevedomosť menej bolestná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

pokud tvá babička, což vté době bylo normální, byla u šlechtické rodiny kuchařkou nebo komornou, mohl bys být úspěšně potomek levoboček s mixovanou šlechtickou krví, možná by ti mohlo patřit část zámku Orlík…

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ak moji starí rodičia bývali v susedstve s Rudolfom Jelínkom (Jelínková slivovice) v 1.polovici XX.storočia
znamená to, že sme spolumajiteľmi firmy Rudolf Jelínek?
to, že sa poznáme, neznamená, že sme museli byť aj v nejakom vzťahu.

Prepáčte trochu úsmevu, len mi vaša otázka pripomenula jeden rozhovor v Prahe (z úst českého občana) „My sme šľachtici. Náš rod vládol na Považí od XI.storočia, až pokiaľ zradný Matúš Čák sa nezmocnil násilím nášho územia. Máme sa hlásiť o reštitúciu?“

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

:)))

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek