annas

Když mistr kat uťal odsouzenci hlavu, cítil něco ještě poté?

Včera byla vložená otázka: Jak nepříjemná je smrt upálením? Jaké má člověk pocity v ohni, kromě žáru? Jak se cítil Jan Hus?

Tak mě napadlo vložit podobnou… i když jsem někde slyšela, že jistá reakce existuje …

Nenajdete podrobnosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Me by spise zajimalo , co citil pote mistr kat ! ☹ -iv-

Další odpovědi
dědapetr

Oddělení hlavy je vždy smrtelné a relativně bezbolestné, smrt nastane v podstatě okamžitě, maximálně za několik sekund. Ne vždy se ale povedlo hlavu oddělit okamžitě – kat se nemusel strefit na vhodné místo nebo nemusel přeseknout krk první ranou, při které byl odsouzenec pouze zraněn.
Jde pravděpodobně o nejjednodušší a v historii také nejobvyklejší formu trestu smrti, byla používána prakticky ve všech kulturách. V Evropě byla tato forma popravy pokládána za „čestnou“ a proto tak byli často popravováni šlechtici.
Tato forma popravy je praktikována dosud, je nařízena islámským právem šaría a proto je vykonávána v řadě arabských států, např. v Saúdské Arábii.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­prava_st%C4%9Bt­%C3%ADm
Doplňuji:
Už v 18. století se většina národů odvracela od krutého způsobu smrti a poprava byla žádána humánnější. Jako měřítko lidskosti byla během francouzské revoluce představena gilotina. Byla to vlastně dokonale zmechanizovaná popravčí sekera, zprvu měla rovné ostří, po vylepšení pana Guillotina měla čepel šikmou trojúhelníkového tvaru. Naposledy byla použita na veřejnosti roku 1939.
http://www.ga­mepark.cz/tres­t_smrti_trest_nej­vyssi_165068.htm

Tiiit

mnoo.. když si někdo zvolí takovou práci.. řekla bych, že po časem už to bere automaticky.. možná na začátku by ten kat cítil nějaké výčitky svědomí či něco podobného.. ae když potřebujete peníze.. nebo za co to dělal.. třeba potřeboval uživit rodinu… anebo ten kat mohl být nějaký úchyl, co se vyžíval v odsekávání hlav.. pak by cítil rozkoš, užíval by si každyčký okamžik svého konání a následy…

anonym

V zákonu je smrt definována okamžikem mozkové smrti (pro darování orgánů apod.).
V kriminologii jsou indikovány reflexivní drobné svalové reakce, ale zcela bez vědomí jedince. Něco jako galvaniho pokusy se žabími stehýnky, kde svalová vlákna reaují na elektrické impulzy nahrazující podněty neuronů.
Jinak katovské řemeslo patřilo mezi odborné a uznávané (kat Mydlář absolvoval medicínu), obvykle se dědilo, ale společensky kat bydlel mimo město. Tím chci říci, že pro něj bylo profesionální ctí setnout hlavu na jeden sek na přesném místě. Takže po popravě neměl žádné emoce, jako dnešní řezník, prostě obvyklé rutinní řemeslo.
Přesto za katem chodili poddaní se svými nemocemi navzdory jeho sociálnímu vyloučení.
Smrt upálením je bolestivější, ale dochází ke smrti přehřátím, kdy se dusivý šok dostaví dříve než následné uhoření tkání.

led

Na otázku:
Když mistr kat uťal odsouzenci hlavu, cítil něco ještě poté?
Odpoveď:
Kat mal pocit dobre vykonanej práce a išiel to zaliať pivom.
Popravenému to v tom momente už bolo jedno. Telo a hlava už krátkodobo reagovali bez vedomého pocitu.

anonym

No , jeste ze zijeme dnes !! 🙂 -iv-

Kerberus

Iv, kat si určitě postěžoval, že mu žádný odsouzený nepoděkoval za kvalitní popravu, i když se snažil sebevíc …

anonym

:-o 🙂

kapka

Tak, tak, bylo to nevděčné povolání. 🙂